Sardínia či Eilat? Bratislavské letisko ponúkne od zimy lety do nových destinácií

  • Cez leto môžeš z letiska v Bratislave aktuálne cestovať do 47 destinácií
  • Pred letnou sezónou pribudol aj letecký prepravca Cyprus Airways
pixabay.com
Pixabay.com
  • Cez leto môžeš z letiska v Bratislave aktuálne cestovať do 47 destinácií
  • Pred letnou sezónou pribudol aj letecký prepravca Cyprus Airways

Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave rozširuje ponuku letov v zimnej sezóne. My sme sa rozhodli za teba skontrolovať kam a s kým si môžeš zaletieť takpovediac ‚‚z domu“. Bratislavské letisko obslúžilo v prvom polroku 945-tisíc cestujúcich a v prvej trojke obľúbených destinácií je hlavné mesto Ukrajiny, Kyjev. Lety na Sardíniu, do Eilatu v Izraeli ponúkne už aj v zime.

Zimné novinky do dovolenkových destinácií

Podľa tlačovej správy, ktorú dnes zverejnilo bratislavské letisko, si budeš môcť odletieť za teplom aj v zime. V zimnom letovom poriadku 2019/2020 bude zabezpečovať priamu pravidelnú leteckú linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Alghera na Sardínii dopravca Ryanair. Dopravca predtým Alghero štandardne spájal s Bratislavou len počas letnej dovolenkovej sezóny, a to od apríla do októbra.

„Pravidelná letecká linka z Bratislavy do Alghera bude k dispozícii v zimnom letovom poriadku, ktorý začne platiť od konca októbra 2019 do konca marca 2020, a to s frekvenciou dvakrát týždenne. Lietať medzi dvoma mestami sa bude vždy v utorky a soboty,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Dopravca bude v zime zabezpečovať aj pravidelnú linku do Eindhovenu v Holandsku, ktorú počas vlaňajšej zimnej sezóny neprevádzkoval. Lety z Bratislavy do Eindhovenu možno využiť v pondelky a piatky.

Okrem uvedených miest ponúkne dopravca od 27. októbra aj priame lety do Izraela, do Eilatu. Novinkou budú lety na nové letisko Ramon, ktoré bolo otvorené tento rok v januári, uzatvára hovorkyňa bratislavského letiska.

 

Kam môžeš letieť už teraz?

Vybrať sa môžeš do Eindhovenu v Holandsku, kam sa lieta vždy v pondelky a piatky, ale v ponuke sú aj ďalšie zaujímavé destinácie.

‚‚V porovnaní s letným letovým poriadkom z minulého roka sú novinkami aj letecké linky do destinácií Ľvov (Wizz Air) či Kyjev-Boryspiľ (Ryanair), kam sa lieta len od novembra 2018. Popularita spojení do Kyjeva (na dve letiská Kyjev-Žuljany /Wizz Air/ a Kyjev-Boryspiľ), zároveň výrazne rastie, vďaka čomu sa Kyjev zaradil medzi prvé tri najvyužívanejšie destinácie z Bratislavy, po Londýne a Dubline, pričom predbehol doteraz tretiu najvyužívanejšiu Moskvu,“  vyjadril sa šéf bratislavského letiska.

Bohatá ponuka letnej sezóny

Pravidelné linky z Bratislavy počas leta prevádzkuje 7 leteckých spoločností. Historicky najviac liniek prevádzkuje írska letecká spoločnosť Ryanair, ktorá ponúka aj pravidelný let do tureckého letoviska Dalaman. Lety sú cez sezónu k dispozícii každý štvrtok.

Spoločnosť  Smartwings prevádzkuje 11 sezónnych liniek, a to v období od konca mája do októbra. Letieť na dovolenku môžeš aj so spoločnosťou Wizz Air, ktorá ponúka 5 liniek či s dvoma pravidelnými linkami Air Cairo. Jednu linku do Dubaja ponúka spoločnosť flydubai a s Pobedou sa môžete vybrať do Moskvy. Cyprus Airways ponúka od marca tohto roka linku do Larnaky. Letná sezóna sa na letisku začala už 31. marca.

Počas letnej sezóny od júna do septembra/októbra je navyše plánovaných približne 2 800 nepravidelných dovolenkových charterových letov, ktoré si objednávajú cestovné kancelárie do tradičných letovísk v Grécku, Turecku, Tunisku, Egypte, Taliansku, Bulharsku, v Čiernej Hore, v Španielsku, Izraeli, v Albánsku či na Kapverdy a z nich do Bratislavy,“ vyjadril sa v tlačovej správe šéf letiska Milana Rastislava Štefánika Peter Pojedinec.

Do šiestich destinácií, akými sú Burgas, Korfu, Malorka, Kyjev či Londýn, zabezpečujú pravidelné letecké linky viacerí dopravcovia.

Zdroj: TASR, Letisko M.R. Štefánika

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech