Satirická stránka Zomri vyzbierala pre chlapca s ráštepom chrbtice vyše 50-tisíc eur

  • Facebooková stránka Zomri vyzbierala pre chlapca na vozíku viac ako 20-tisíc eur
73087192_2466449186967663_8500750614005809152_o
Zomri
  • Facebooková stránka Zomri vyzbierala pre chlapca na vozíku viac ako 20-tisíc eur

Facebookovej satirickej stránke Zomri sa podarilo vyzbierať pre chlapca s ráštepom chrbtice približne 50-tisíc eur. Stalo sa tak hneď po tom, ako stránka uverejnila príbeh Dominika Drdula, ktorý je pripútaný na invalidný vozík.

Po zverejnení transparentného účtu sa začali pripisovať na účet stovky až tisícky eur. Najčastejšie sa suma pohybovala medzi 20 až 100 eurami.

zdroj: Transparentný účet

Vyzbierali tisíce eur

Účet zaznamenal aj platby v hodnote 2 alebo 4-tisíc eur. Za necelých 90 minút od uverejnenia výzvy sa vyzbieralo približne 16-tisíc eur.

Dominik Drdul sa narodil s ráštepom chrbtice a ďalšími zdravotnými problémami, ktorého ho prinútili zostať na invalidnom vozíku.

„Nebola to iba naša zásluha. Deň predtým už tá výzva kolovala. My sme nemali čas, tak sme to urobili v pondelok. Dominik nám písal už v piatok. Tak dúfam, že sme pomohli. Ráno tam bolo okolo 2100 euro, tak sme si povedali, že snáď ešte tomu dopomôžeme. A sme radi a všetkým ďakujeme,“ hovoria pre StratitUp administrátori stránky Zomri.

V súčasnosti študuje na vysokej škole, kde ho zaujalo právo. Dominikov príbeh sa skomplikoval vtedy, keď sa mu vytvoril takzvaný dekubit – preležanina.

Za necelých 90 minút ste Dominikovi vyzbierali viac ako 16 000 eur. A ja neviem čo mám povedať… <3 <3 <3

Gepostet von Zomri am Montag, 21. Oktober 2019

Poisťovňa náklady nepreplatila

Keďže je prinútený stále sedieť, preležaniny sú veľmi nebezpečným problémom, kedy môže ísť aj o život. A presne to sa Dominikovi stalo. V lete tohto roka sa mu rana zapálila a Dominik skoro podľahol otrave krvi.

Samotný zápal však vyriešili spolu s rodinou na Slovensku. Vzniknutú ranu sa už rozhodli doliečiť v Belgicku. Slovenská poisťovňa sa však rozhodla, že im náklady spojené s liečbou nepreplatia.

„Požiadali o úhradu nákladov spojených s hospitalizáciou našu poisťovňu, no tej nestačilo odôvodnenie a konanie prerušila. Pretože už boli v cudzine, nevedeli doplniť žiadané dokumenty,“ píše sa na stránke.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech