Saudská princezná prišla o desiatky miliónov eur, podvodníci ju okradli o pozemky

  • Podvodníci na ňu nepreviedli pozemky, za ktoré zaplatila
  • Je považovaná za jednu z najvýznamnejších žien v rámci saudskej kráľovskej rodiny
BeFunky-collage-2
Pexels/Unsplash
  • Podvodníci na ňu nepreviedli pozemky, za ktoré zaplatila
  • Je považovaná za jednu z najvýznamnejších žien v rámci saudskej kráľovskej rodiny

Pri nevydarenej investícii do turistických rezortov na indonézskom ostrove Bali prišla saudská princezná Lulva Bint Fajsal Saudová v prepočte o takmer 40 miliónov eur. Podvodníci na ňu nepreviedli pozemky, za ktoré zaplatila. Polícia jedného z nich zatkla, uviedla dnes agentúra DPA.

„Odhaduje sa, že prišla o asi 512 miliárd indonézskych rupií (cca 34 miliónov eur),“ povedal šéf kriminálnej polície Ferdy Sambo. Dodal, že princezná a jej právny tím podvod ohlásili už v máji minulého roka a zároveň podali žalobu na dve osoby, ktoré podvod zosnovali. Polícia v utorok jedného podozrivého zatkla, po druhom doteraz pátra.

Majetkové podvody

Princezná dvojici poslala stámilióny rupií, aby zakúpila pozemky a na nich postavila dva vilové rezorty v okrese Gianyar na juhu dovolenkového ostrova Bali.

Podľa verejného odhadcu však pozemky mali menej ako desatinu hodnoty, než akú podvodníci uvádzali. Ich majitelia ju navyše na princeznú nepreviedli, ani keď od nej dostali peniaze. Celý projekt zostal nedokončený.

Princezná Lulva je dcérou v poradí tretieho saudského kráľa Fajsala, ktorého v roku 1975 zavraždil jeho synovec. Je považovaná za jednu z najvýznamnejších žien v rámci saudskej kráľovskej rodiny.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech