Ruská firma ukradla známemu terminátorovi identitu, herec od nej žiada milióny

  • Arnold Schwarzenegger sa má podľa doteraz dostupných informácií súdiť s ruskou spoločnosťou
  • Tá použila tvár samotného Arnolda pre svojho robota bez povolenia
BeFunky-collage (1)
TASR/Unsplash
  • Arnold Schwarzenegger sa má podľa doteraz dostupných informácií súdiť s ruskou spoločnosťou
  • Tá použila tvár samotného Arnolda pre svojho robota bez povolenia

Svetoznámy kulturista, herec a bývalý guvernér Kalifornie, Arnold Schwarzenegger, sa začal súdiť s ruskou firmou Promobot. Informuje o tom ruský The Moscow Time.

Schwarzenegger má prostredníctvom svojej firmy súdiť ruských vývojárov robotov kvôli tomu, že použili jeho tvár na prototyp nového robota od firmy Promobot.

Schwarzenegger od nich žiada 10 miliónov dolárov. Promobot už zo svojich stránok stiahol všetky hercove tváre a nahradil ich Albertom Einsteinom.

Firma už medzičasom zároveň avizovala, že jeho tvár používať prestane, ale podľa niektorých svedkov sa stále objavila napríklad na výstave v New Yorku.

Samotná firma Promobot uvádza, že tento súdny proces neexistuje a spochybnila tak pôvodné správy o hercovej aktivite. Podľa Promobotu sa firma dohodla so Schwarzeneggrom a prípad sa riešil niekoľko mesiacov.

Bojuje za lepšiu klímu

Bývalý guvernér Kalifornie už v minulosti povedal, že by sa chcel vrátiť do minulosti, podobne ako v jeho najznámejšom filme, akčnom trháku Terminátor (1984) a zastaviť hneď v zárodku používanie fosílnych palív. Informuje o tom SITA.

Schwarzemegger, ktorý je v posledných rokoch známy aj ako propagátor ochrany životného prostredia, to vyhlásil na dvojtýždňovej konferencii o klimatických zmenách, ktorá sa konala v poľských Katoviciach.

„Ak by sme sa nikdy nevybrali týmto smerom, a namiesto toho by sme využívali iné technológie, boli by sme na tom oveľa lepšie. Najväčšie zlo sú fosílne palivá – uhlie, benzín, zemný plyn,“ povedal herec a expolitik na konferencii.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech