Seaside Spirit: Vitaj vo svete bradatých námorníkov a ďalekých morí ilustrátora Adriana Macha

  • Že kreslené postavičky a príbehy sú len pre deti? Úspešný slovenský grafik a ilustrátor Adrian Macho, ktorý ani v 34 rokoch nestráca svoje detské ja, ti ukáže, že to tak vôbec nemusí byť. Jeho milí námorníci a bradáči či hravé loďky a vlny ťa rozhodne nenechajú bez emócií!
collagekbjb
instagram.com/Seaside Spirit
  • Že kreslené postavičky a príbehy sú len pre deti? Úspešný slovenský grafik a ilustrátor Adrian Macho, ktorý ani v 34 rokoch nestráca svoje detské ja, ti ukáže, že to tak vôbec nemusí byť. Jeho milí námorníci a bradáči či hravé loďky a vlny ťa rozhodne nenechajú bez emócií!

Ak si už ako malý miloval príbehy o moreplavcoch a veľrybách, Adrianova tvorba v tebe vyvolá mohutnú vlnu nostalgie. Jeho osobná značka Seaside Spirit vznikla z čistej lásky k letu, moru, cestovaniu a škriekaniu čajok. K tomu sa pridali kérky a fenomén hipsterských brád, a veselí námorníci boli na svete.

Veď prečo si každodennú realitu nespestriť týmito veselými výjavmi, ktoré doslova ožívajú na papieri či obrazovke? Detské sny o cestovaní a námorníckom živote, ktoré mal aj Adrian, sa tak razom začínajú plniť. A to sa ani netreba pohnúť z centra mesta. :) Jeho čarovné obrázky s morskou, horskou či kávovou tematikou zaručene každého naladia pozitivitou a chuťou objavovať svet.

Adrian už odmalička inklinoval k umeleckej a kreatívnej činnosti a keď k nám konečne prišla doba počítačová, vymenil papier a ceruzky za Photoshop. Postupne sa samoštúdiom dopracoval ku grafickému dizajnu, ktorým sa dnes úspešne živí už viac ako 10 rokov. Napriek tomu, že ide o veľmi tvorivú prácu, Adrianovi chýbala možnosť trochu osobnejšie sa vyjadriť.

Práve preto vznikol jeho imaginárny námornícky svet – miesto pre vyjadrenie kreativity, ktorú absolútne nič nebrzdí a je asi taká slobodná ako oceán. Vo svete klientov a objednávok musí totiž autor zo svojej tvorivosti často extrémne poľaviť. V Seaside Spirit je však fantázia tohto ilustrátora bezhraničná a aj preto taká neskutočne čarovná a pozitívna. Jednoducho v tebe opäť prebudí to snívajúce dieťa!

Adrian do tohto osobného projektu vkladá celé svoje srdce a vďaka tomu, ale aj vďaka dávke trendového „hipsterizmu“, sa rýchlo dostal do povedomia. Okrem toho, že svoje grafiky na tričkách, plagátoch, hrnčekoch či obaloch na iPhone predáva prostredníctvom platformy Society 6, má za sebou viacero spoluprác. Pravidelne tiež ilustruje pre obľúbený časopis o káve Standart.

Najnovšie má za sebou spoluprácu s kníhkupectvom Panta Rhei, pre ktoré dizajnoval spoločenskú či kartovú hru, ako inak s námorníckou tematikou, alebo nákupné tašky. V spolupráci s viacerými autormi tiež vytvoril knihu omaľovánok pre dospelých, ktorá rovnako ako jeho tvorba popiera tvrdenie, že kreslenie je pre najmenších.

Tvorba Adriana Macha je dôkazom, že sa oplatí nasledovať svoju vášeň, možno aj za cenu toho, že to budeš robiť hlavne pre radosť. Pretože len vtedy môže vznikať niečo také nádherné a originálne ako toto. :)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá