Šéf jednej z najznámejších filmových spoločností po vyše 15 rokoch odstupuje z jej vedenia

  • Robert Iger odstupuje s okamžitou platnosťou z funkcie výkonného riaditeľa
  • Vystrieda ho šéf divízie zábavných parkov Bob Chapek
BeFunky-collage-12
The Walt Disney Company/TASR
  • Robert Iger odstupuje s okamžitou platnosťou z funkcie výkonného riaditeľa
  • Vystrieda ho šéf divízie zábavných parkov Bob Chapek

Robert Iger odstupuje s okamžitou platnosťou z funkcie výkonného riaditeľa americkej mediálnej a filmovej spoločnosti Walt Disney. Vystrieda ho šéf divízie zábavných parkov Bob Chapek. Oznámila samotná spoločnosť. Igera mnohí považujú za najmocnejšieho muža v Hollywoode, upozornil server BBC.

Spoločnosť Walt Disney pod Igerovým vedením prevzala výrobcu animovaných filmov Pixar, filmovú a nakladateľskú spoločnosť Marvel, filmové štúdio Lucasfilm či zábavné aktivity spoločnosti 21st Century Fox. Spustila tiež streamovaciu službu Disney +.

Takmer storočná história spoločnosti

V minulom roku mala spoločnosť Walt Disney sedem zástupcov v desiatke komerčne najúspešnejších filmov sveta. Jej streamovacia služba, ktorá začala prevádzku ešte len vlani v novembri, už získala cez 28 miliónov predplatiteľov, píše BBC.

Akcie spoločnosti Walt Disney na prekvapivú správu o Igerovom odchode z funkcie výkonného riaditeľa zareagovali zhruba dvojpercentným poklesom. Šesťdesiatdeväťročný Iger však bude mať v podniku aj naďalej významné postavenie. Do konca budúceho roka bude výkonným predsedom firmy a bude dohliadať na jej „kreatívne úsilie“.

Iger stál na čele spoločnosti Walt Disney od roku 2005. Podľa členky správnej rady Susan Arnoldovej sa trhová hodnota podniku počas jeho funkčného obdobia päťnásobne zvýšila. V súčasnosti sa pohybuje okolo 230 miliárd dolárov, píše BBC.

Šesťdesiatročný Chapek sa stane siedmym výkonným riaditeľom v takmer storočnej histórii podniku. Vo firme pôsobí od roku 1993.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech