Šéf Ryanairu očakáva masívne zľavy na letenky. Na toaletu sa však budeš musieť vypýtať

  • Mnohí fanúšikovia cestovania sa už dnes obávajú, že po skončení pandémie koronavírusu pôjdu ceny leteniek prudko nahor
  • Generálny riaditeľ spoločnosti Ryanair Michael O'Leary však uviedol, že očakáva presný opak
foto: Unsplash - Portuguese Gravity
  • Mnohí fanúšikovia cestovania sa už dnes obávajú, že po skončení pandémie koronavírusu pôjdu ceny leteniek prudko nahor
  • Generálny riaditeľ spoločnosti Ryanair Michael O'Leary však uviedol, že očakáva presný opak

Michael O’Leary predpokladá, že dôjde k cenovej vojne leteckých spoločností a letenky sa budú dať kúpiť za veľmi dobré ceny. Šéf spoločnosti Ryanair sa pre agentúru Reuters vyjadril, že po skončení koronakrízy možno očakávať aj prudký nárast leteckej premávky. O’Leary, ktorý je známy tým, že si nedáva servítku pred ústa, hovorí o masívnom dumpingu cien zo strany klasických aerolínií, ktoré sa budú snažiť udržať krok s Ryanairom.

O’Leary uviedol: „Keď sa táto vec skončí, dôjde k masívnym zľavám a v oblasti cestovného ruchu a turizmu možno očakávať veľký rast.” Verí však, že spoločnosť Ryanair bude na takéto razantné znižovanie cien leteniek dobre pripravená.

O’Leary dokonca prezradil, že oživenie leteckej dopravy nebude zamerané striktne na zisk, ale na to, aby sa do práce vrátili piloti a celá posádka. Generálny riaditeľ tiež vylúčil, že rok 2021 by mal byť z pohľadu ziskov slabým rokom. Očakáva, že z hľadiska príjmov spoločnosti pôjde o nárazový rok.”

Najväčšia nízkonákladová spoločnosť v Európe v utorok informovala, že od 1. júla začne prevádzkovať denne 1000 letov. Na porovnanie, v súčasnosti prevádzkuje 30 letov denne. Základným pilierom pre opätovný návrat, bude povinné nosenie rúšok či iného prekrytia úst a nosa. Ryanair odporúča, aby si každý ešte pred cestou na letisko zmeral teplotu. Ak bude cestujúcemu pri kontrole nameraná zvýšená teplota, nebude môcť letieť. Cestujúci by si tiež mali urobiť online check-in a stiahnuť si svoj palubný lístok do smartfónu.

Na palube bude dokonca zakázané čakanie na toalety, aby sa netvorili rady. Použitie toalety bude dostupné jednotlivcom na požiadanie. Chránená bude samozrejme aj posádka lietadla a to rúškami a rukavicami. Zároveň sa každý deň budú priestory lietadiel dezinfikovať.

Cestujúci budú musieť  tiež vyplňovať formulár o tom, kde sa budú nachádzať, ako aj o dĺžke plánovaného pobytu v danej destinácii. Informácie budú následne poskytnuté vládam EÚ, aby bolo možné monitorovať dodržiavanie karanténnych opatrení.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Ryanair Eddie Wilson dodal: „Po 4 mesiacoch je čas znovu prinútiť Európu, aby sme sa mohli znovu stretnúť s priateľmi a rodinami. Je nutné  umožniť ľuďom návrat do práce a znovu naštartovať európsky cestovný ruch, ktorý poskytuje milióny pracovných miest.“

Nie všetci však majú nasadené ružové okuliare ta, ako vedenie Ryanair-u. Napríklad spoločnosť IAG, materská firma aerolínií British Airways už pred časom varovala, že dopyt po leteckej doprave sa na predkrízovú úroveň nedostane skôr ako v roku 2023. Medzinárodné združenie leteckých prepravcov IATA odhaduje, že koronakríza by mohla stáť letecké spoločnosti až 288,74 miliardy eur. 

Zdroje: Ryanair, Reuters

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá