Šéfka Profesie vo funkcii končí. Známu spoločnosť čakajú veľké zmeny

  • Ivana Molnárová je dlhoročnou výkonnou riaditeľkou Profesie
  • Vo funkcii však od nového roka končí
  • Spoločnosť prechádza medzinárodnou integráciou
ivana molnárová profesia
Snímka z podujatia ProfesiaDays, končiaca výkonná riaditeľka Ivana Molnárová, TASR/Pavol Zachar, Milan Kapusta
  • Ivana Molnárová je dlhoročnou výkonnou riaditeľkou Profesie
  • Vo funkcii však od nového roka končí
  • Spoločnosť prechádza medzinárodnou integráciou

Najväčší pracovný portál na Slovensku Profesia.sk čakajú výrazné zmeny. Na pláne je integrácia do inej spoločnosti, presah na medzinárodný trh a dokonca aj obmena vo vedení firmy.

Dobre známa značka

Ak si si niekedy v živote hľadal prácu, určite si zablúdil na portál Profesia.sk. Vo svojom obore vedie na slovenskom trhu už niekoľko rokov a záujemcom o zamestnanie ponúka státisíce rôznych pracovných príležitostí.

História spoločnosti sa podľa jej oficiálnej stránky začína v roku 1997, kedy do online ponuky pribudli prvé možnosti zamestnania. Profesia odvtedy prešla rozsiahlym vývojom. Do portfólia si zapísala rapídny nárast ako aj mnohé ocenenia. Od roku 2010 spadá pod fínsku spoločnosť Alma Media.

Práve v roku odkúpenia firmy Fínmi nastúpila na pozíciu výkonnej riaditeľky Ivana Molnárová, ktorá na svojom poste vydržala dodnes. Profesia uvádza, že práve Molnárová bola „jednou z hlavných osobností, ktoré sa podieľali na tom, že firma úspešne odolala dvom ekonomickým krízam.

Výkonná riaditeľka sa vraj drží hesla: „Najsprávnejším riadením spoločnosti sú najmä uvoľnená atmosféra vo firme, silné a otvorené medziľudské vzťahy a dostatok priestoru na sebarealizáciu a kreativitu.

Za svoj prístup v minulosti získala viaceré ocenenia, ako napríklad TOP Žena slovenského biznisu, alebo aktuálnejšie Trend Manažér roka 2022.

Čakajú ich veľké zmeny

Celý kolektív zamestnancov Profesie Ivane úprimne ďakuje a gratuluje k zaslúženému oceneniu,“ uvádza Profesia v tlačovej správe. Po 22 rokoch, z toho 12 v čele, však Molnárová svoju kariéru v spoločnosti končí.

Dôvodom je integrácia Profesie do štruktúry materskej firmy Alma Career, ktorá pôsobí v 10 európskych štátoch. V rámci transformačného projektu Profesia.sk vytvorí spoločne so svojou českou sesterskou spoločnosťou LMC jednotné vývojové centrum, ktoré „bude ponúkať širšie portfólio produktov a komplexnejšie riešenia pre celý česko-slovenský trh práce.

ivana molnárová
zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Táto zmena by mala firme priniesť „nové príležitosti na porovnávanie, inšpiráciu a vyhľadávanie špecifických riešení pre jednotlivé regionálne problematiky slovenského a českého trhu.

Vedenie obidvoch spomenutých firiem prevezme Milan Jasný, ktorý doteraz pôsobil ako CEO firmy LMC. Zmeny by mali nadobudnúť platnosť od nového roka.

Materská spoločnosť

Samotná fínska spoločnosť Alma Career funguje na podobnom princípe ako Slovákom známa Profesia. Ide o portál, ktorý ponúka priestor ako pre uchádzačov o zamestnanie, tak aj zamestnávateľom. Okrem toho združuje viacero rôznych pracovných portálov ako napríklad Jobs.cz, Prace.cz, CVOnline a taktiež spomínanú Profesiu.sk.

Alma Career funguje na medzinárodnej úrovni a na svojej oficiálnej stránke uvádza, že ponúka pracovné príležitosti naprieč Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Českou Republikou, Estónskom, Fínskom, Litvou, Lotyšskom, Poľskom, Slovinskom a Slovenskom.

Medzi ďalšie partnerské krajiny patria Albánsko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko, Severné Macedónsko a Čierna Hora.

Zdroje: TS/Profesia.sk, Profesia.sk/O nás, Alma Career

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá