Šéfkuchár Záhumenský ťa vezme do Toskánska, navarí, dá ti víno a ubytuje ťa. Takto vyzerá luxusný agroturizmus

  • Sí Italy je koncept prestížneho slovenského šéfkuchára Martina Záhumenského
  • Ten ti na základe vlastnej skúsenosti dopraje luxusný zájazd do Toskánska, kde si máš možnosť užívať ako skutočný bohém
  • Na pár dní sa tak ocitneš v najznámejších talianskych vinohradníckych oblastiach
zahumensky
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/Michal Kordoš
  • Sí Italy je koncept prestížneho slovenského šéfkuchára Martina Záhumenského
  • Ten ti na základe vlastnej skúsenosti dopraje luxusný zájazd do Toskánska, kde si máš možnosť užívať ako skutočný bohém
  • Na pár dní sa tak ocitneš v najznámejších talianskych vinohradníckych oblastiach

Od svojho veľkého „coming-outu“ Martina Záhumenského uplynulo už reálne niekoľko rokov. Svoj úspešný biznis plán postavil na kvalitnom gastre, ktoré veľmi premyslene prepojil s tým, čo majú ľudia najradšej – je to cestovanie a dobré víno.

Vinohrady, olivové háje a tie najlepšie odrody

Martin Záhumenský svojim konceptom oslovil rôzne vekové kategórie. Spojil sa s majiteľkou usadlosti v toskánskej oblasti Chianti, ktorá z vlastnej skúsenosti posúva svoje tipy a triky ďalej.

View this post on Instagram

DVE SVADBY V JEDEN DEÑ ♡ V sobotu sme oslavovali svadbu mojej blízkej priatełky na Slovensku a súčasne organizovali jednu nááádhernú slovensko-taliansku svadbu v Toskánsku, o ktorú sa postarali naše dievčatá a ja som s nimi bola po celú dobu mysłou🥰 obe boli vydarené a mám pocit, že aj opicu som mala za dve🤕😀 Pekny novy tyždeñ želám (už opät z Toskánska)!Zdenka ✨✨✨✨✨ PS: ak ste tu so mnou, prosím vás o smajlík do komentára🙏🏼 ✨✨✨✨✨ 🏡Ak ste si ešte nerezervovali svoju t o s k á n s k u d o v o l e n k u, pozrite sa na náš web www.siitaly.eu ✨✨✨✨✨ 📧Akékoľvek otázky vám radi zodpovieme na [email protected] ✨✨✨✨✨ #sitoskansko #mojetoskansko #toskansko #taliansko #taliansko🇮🇹 #dnescestujeme #dnescestujem #dnescestuji #dnesjem #dnesjim #dovolenka #leto #leto2019

A post shared by 💟Taliansko💟Toskansko💟Dovolenka (@si_toskansko) on

V starých haciendách s krásnymi záhradami, nádvoriami a vinicami piješ víno, ješ dobré jedlo, rozprávaš a smeješ s kamarátmi, dotýkaš sa histórie a viac ako 800-ročnej kultúry. Agroturizmus je už dlhodobo nový spôsob obohacovania tela a duše.

Na výber máš tri oblasti. Vďaka červenému vínu preslávené Chianti, horskú oblasť v provincii Siena s názvom Montepulciano a polostrov na etruskom pobreží. Všetky tieto talianske časti sú extrémne autentické a charakteristické výrobou skvelého vína.

View this post on Instagram

Toskánsko dnes ♡ "Vedeli sme, že @si_toskansko plní sny, ale že dokáže zariadiť aj v polovici novembra "Babie leto" je do-ko-na-lé! Ježiškovi sme už písali list a priali sme si darčekový poukaz od vás, tak si držíme palce 😃 Ďakujeme, užívame a pozdravujeme! Peťo & Diana" ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 🎁Ak by ste radi darovali darček, na ktorý sa nezabúda, zážitok, či splnený sen, aj tohto roku máme pre vás pripravené krásne toskánske d a r č e k o v é p o u k a z y:) (Platné sú 12 mesiacov a dajú sa objednať v min. hodnote 300,00€, záleží len na vašich prianiach) ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 🏡Ak ste si ešte nerezervovali svoju t o s k á n s k u d o v o l e n k u 2020, pozrite sa na náš web: http://siitaly.eu/ubytovanie ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 📧Akékoľvek otázky vám radi zodpovieme na [email protected] ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ #sitoskansko #mojetoskansko #toskansko #taliansko #taliansko🇮🇹 #dnescestujeme #dnescestujem #dnescestuji #dnesjem #dnesjim #dovolenka #talianskakuchyna

A post shared by 💟Taliansko💟Toskansko💟Dovolenka (@si_toskansko) on

Že ti taký zážitok dokáže sprostredkovať akákoľvek cestovka? Asi skôr nie. Takmer všetci členovia toskánskeho tímu tam totiž aj reálne žijú a preto sú skúsenosti odovzdávané klientom veľmi osobné. Dávajú ďalej to, čo majú radi. Ponúkajú jedlo, ktoré im chutí a ktoré je vyrobené z autentickej kvality prodotto italiano. A ešte sa navyše podľa tvojich pobytových preferencií takéto jedlo aj naučíš variť. Od Talianov a spolu so Záhumenským.

Na mieru ti zostavia program. Presne taký, po akom túžiš. Spolu s výletmi, vínom, jedlom a ubytovaním. A áno, myslia aj na dietologické obmedzenia. Ak si to praješ, dostaneš do svojej rozkošnej stredovekej vilky, ktorá stále dýcha Mediciovcami, aj vlastného kuchára.

Vyzerá to tak, že ti tento hviezdny tím splní všetko, čo ti na očiach vidí. A ešte o trochu viac. Posledným bodom tejto luxusnej výpravy do sveta hedonizmu je cena. Tá môže prekvapiť.

Záhumesnký, Žídek a La Dolce pečenie

Ak sa rozhodneš pre kombináciu oddych vs. zmysluplne strávený čas, čo sa rovná opäť len oddych, zaplatíš za štyri dni 1 190 eur.

Ak chceš piecť s Lulus zo známej Lulus Bakery, prihlás sa na aprílový termín. Za štyri noci zaplatíš 795 eur. Najlacnejšou položkou v ponuke je paradoxne februárový pohyb, ktorý sa dátumovo pohybuje niekedy okolo sviatku sv. Valentína. Ten teba a tvojho partnera vyjde dokopy na takmer 1 000 eur.

View this post on Instagram

Buonasera a tutti😊 len krátky príbej o tom, že nie všetko, čo pôsobí jednoducho také je aj v skutočnosti. Minuloročné Vianoce som chcela pridať k našim tradičným koláčikom talianske “pandoro”, ale akosi sa mi nepodarilo a tak putovalo do koša🙈 Tohto roku som si ho pre istotu natrénovala, dokonca som sa poradila s kamoškou Ilariou, za ktorou chodia všetky gazdinky z okolia….pandoro vyzerá ako má, ale chuťovo to nie je ono…A to som si myslela, že je najjednoduchší recept vôbec😅 Tak teda idem pilovať. Ciao! Z ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 🎁Ak by ste radi aj vy darovali darček, na ktorý sa nezabúda, zážitok, či splnený sen, aj tohto roku máme pre vás pripravené krásne toskánske d a r č e k o v é p o u k a z y:) (Platné sú 12 mesiacov a dajú sa objednať v min. hodnote 300,00€, záleží len na vašich prianiach) ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 🏡Ak ste si ešte nerezervovali svoju t o s k á n s k u d o v o l e n k u 2020, pozrite sa na náš web: http://siitaly.eu/ubytovanie ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ 📧Akékoľvek otázky vám radi zodpovieme na [email protected]

A post shared by 💟Taliansko💟Toskansko💟Dovolenka (@si_toskansko) on

Samozrejme, aj iné cestovné kancelárie ti takéto vínne cesty do Talianska ponúkajú. Cenovo sa však pohybujú niekde úplne inde, no ponuka, prirodzene, zodpovedá cene.

Kapacita takéhoto pobytu je niekedy 12, niekedy menej ľudí. To ale znamená, že okrem kamarátov, ktorých si so sebou prinesieš, spoznáš zaujímavých ľudí a získaš príjemné biznis kontakty.

Zdroje: siitaly.eu, turancar.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech