Šeliga: Blaha je obyčajný chrapúň a komunista. Ako jediný hlasoval proti príplatkom pre obete režimu

  • Parlament takmer jednohlasne odsúhlasil, že neprávom odsúdení ľudia za bývalého režimu dostanú príplatky
  • Proti hlasoval jediný poslanec, a to Ľuboš Blaha zo Smeru
  • Jeho stranícky šéf Robert Fico sa hlasovania zdržal
Juraj Šeliga, Ľuboš Blaha
TASR/Jaroslav Novák
  • Parlament takmer jednohlasne odsúhlasil, že neprávom odsúdení ľudia za bývalého režimu dostanú príplatky
  • Proti hlasoval jediný poslanec, a to Ľuboš Blaha zo Smeru
  • Jeho stranícky šéf Robert Fico sa hlasovania zdržal

Veteráni protikomunistického odboja a ich príbuzní dostanú jednorazový príplatok k dôchodku v symbolickej výške 1 989 eur. Vyplýva to zo schválenej novely zákona o príplatku k dôchodku politickým väzňom.

Za hlasovalo 107 poslancov. Proti bol iba jeden poslanec, a to Ľuboš Blaha (Smer). Ten sa netají sympatiami ku komunistom a ani ich režimu. V minulosti čelil obvineniu z extrémizmu a podpore hnutí potláčajúcich ľudské práva, medzi ktoré patria aj komunisti.

Blaha vtedy na svoju obhajobu pre TASR povedal, že „bývalý režim robil mnohé zlé veci a mnohé dobré veci“ a dokonca odsúdil monsterprocesy z 50. rokov. Komunistická vláda totiž exemplárne trestala ľudí napríklad aj pre ich „nevhodný“ pôvod či povolanie. 

POLITICKÍ VÄZNI A ZBABELEC BLAHA! Dnes sme schválili zákon, ktorým sme zvýšili príplatok k dôchodku politických…

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Thursday, November 26, 2020

Zlými vecami poslanec zrejme nemyslel prenasledovanie a väznenie ľudí, ktorí si dovolili s komunistami nesúhlasiť, upozorňuje podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí). „Ako obyčajný chrapúň a komunista sa v tejto situácii ukázal poslanec Blaha, ktorý hlasoval proti! Neuznať ľuďom, ktorí trpeli, nárok na príplatok je naozaj zbabelstvo,“ rozčúlil sa Šeliga na Facebooku.

Dodal, že Blahov stranícky šéf, sociálny demokrat Robert Fico, sa hlasovania zdržal.

Vlna kritiky na seba nenechala dlho čakať. Okrem Šeligu sa do Blahu pustili aj ďalší poslanci, ale napríklad aj Mladí proti Fašizmu.

Zdroj: NR SR

Posted by Mladí proti fašizmu on Thursday, November 26, 2020

Chcete bít milionáře?

Posted by Ľud vs. Blaha on Thursday, November 26, 2020

Peniaze navyše

Veteránom sa tiež zvýši príplatok k dôchodku zo súčasných päť na desať eur za každý mesiac obmedzenia osobnej slobody. Vyplácanie príplatkov sa bude týkať aj kňazov a rehoľníkov, ktorí boli internovaní v kláštoroch počas akcií K a R. Akcia K bola zameraná na likvidáciu mužských kláštorov a internáciu rehoľníkov. Po nej nasledovala Akcia R, ktorá bola namierená proti ženským reholiam.

Účelom návrhu zákona je uctiť si tých, ktorým komunistický režim upieral základné ľudské práva a nespravodlivo obmedzoval ich osobnú slobodu,” uviedla predkladateľka návrhu Anna Andrejuvová (OĽaNO). Nárok na výplatu príplatku v zvýšenej sume vzniká najskôr 1. januára 2021, vtedy nadobúda účinnosť aj novela.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech