Šeliga: Počas Vianoc nám hrozí lockdown, ak nebudeme pristupovať k pandémii zodpovedne

aktualna

Podpredseda NRSR Juraj Šeliga dnes v politickej relácii o 5 minút 12 na RTVS diskutoval s podpredsedom SMER-SD Richardom Takáčom. 

Na otázku moderátora, či vláda konečne predloží pandemický plán po ôsmich mesiacoch odpovedal, že plán má. Pozostáva z krokov zasahovania v červených oblastiach, ktorých je momentálne na Slovensku 2 až 3. V tých by malo byť opäť zavedené povinné testovanie obyvateľov.

AKTUÁLNE: Česko ide otvoriť obchody i reštaurácie, skončí sa zákaz vychádzania

Na zvyšku Slovenska by malo byť testovanie „zatiaľ dobrovoľné, tak ako to robí Rakúsko,“ podotkol Šeliga.

Ak však tieto kroky nepomôžu, počas Vianoc nám hrozí lockdown, ktorý predikujú aj viacerí experti.

Dodal, že je najlepšie sa zdržať pohybu v období vianočných sviatkov a znížiť tak krivku nárastu pozitívnych.

O voľbe generálneho prokurátora 

V dnešnej diskusnej relácii taktiež zaznela téma voľby generálneho prokurátora a že tvrdé vypočutie kandidátov na šéfa generálnej prokuratúry bolo potrebné. To, že v koalícii ešte nie je dohoda na kandidátovi generálneho prokurátora dokazuje, že nikto nemal dopredu nič sľúbené, povedal to podpredseda parlamentu Juraj Šeliga.

Podľa jeho slov bola dohoda, že po tvrdom vypočutí budú nasledovať rokovania v kluboch a následne v koalícii. Tvrdé vypočutie bolo podľa neho potrebné. Šeliga doplnil, že koalícia má povinnosť dohodnúť sa na jednom kandidátovi.

V strane Za ľudí si podľa neho zostavili poradie uchádzačov. Traja, respektíve štyria, sú pre nich prijateľní. Podpredseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Richard Takáč povedal, že ak sa v prvom kole nepodarí kandidáta zvoliť, Smer si možno na klub zavolá dvoch uchádzačov, ktorí postúpia do opakovanej voľby. Zároveň potvrdil, že poslanci Smeru sa na voľbe zúčastnia, no nebudú hlasovať ani za jedného. Zopakoval, že navrhnú, aby voľba bola tajná. Smer-SD podľa jeho slov nerokoval so žiadnou koaličnou stranou o voľbe.

 

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK