Sem sa fakt oplatí. Šéfkuchár Michal Konrád vyberá TOP 5 bratislavských obedových menučiek

  • Nachádzajú sa v rôznych častiach Bratislavy, preto ulahodíme každému
  • Michal Konrád vybral 5 zaujímavých miest a jeden bonus navyše
konrad
Milan Kremsa Foodlovers, IG/vegan_kiosk
  • Nachádzajú sa v rôznych častiach Bratislavy, preto ulahodíme každému
  • Michal Konrád vybral 5 zaujímavých miest a jeden bonus navyše

Nie je menu ako menu. Dobrý obed si v Bratislave nenájdeš len tak jednoducho. V pomere cena-kvalita je možností niekoľko, no niekedy ani rodený Bratislavčan nenájde podnik, ktorý by mu dostatočne ulahodil. Ak máš možnosť vybehnúť na obedové „menučko“ do mesta, šéfkuchár Michal Konrád. 

Deväť rokov šéfoval kuchyni v petržalskej Fou Zoo. Dnes šéfuje vlastnému streetfoodu Bao Brothers. Predáva parené knedličky bao, ktoré sú typické pre Taiwan a plní ich mäsovou a vege plnkou. Hitom sa stali doslova okamžite.

Keď som mu volala s prosbou o výber najlepších bratislavských obedových menu, okrem toho, že mal extrémny frmol, stihol povedať, že nechce hodnotiť niečo, čo neodskúšal na vlastnej koži. 

Preto vybral päť takých, ktoré odskúšal a vyhodnotil ako must-visit.

Ako šéfkuchár je mäsožravec, napriek všetkému eviduje vzrastajúci trend rastlinnej stravy, ktorá sa mi zdá zaujímavá. „Človek sa po nej cíti ľahší,“ povedal v telefonickom rozhovore pre našu redakciu. Aj preto sa do ponuky reštaurácií a bistier s kvalitným obedovým menu dostalo niekoľko takých, ktoré ponúkajú práve vegetariánsku alebo vegánsku stravu.

A tak prichádza všehochuť v podaní Michala Konráda.

Kaša Bar

Tento food bar má tri pobočky a Michal Konrád ho označil za skvelý okamžite. Menu je klasické, trojchodové a nájdeš v ňom všetky jedlá, na ktoré si zvyknutý z bežnej táckarne. Vždy je však pripravené netradične, a chuť jedál ťa príjemne prekvapí. Na výber máš niekoľko druhov šalátov a  na svoje si prídu milovníci mäsa, ale ja vegetariáni. 

Dôležitá je nutričná vyváženosť jedla a poctivá príprava. Naješ sa proste po domácky. 

Gepostet von Šalát Bar Kaša am Freitag, 26. Juni 2020

Veríme, že minimalistický prístup k jedlu neznamená malé porcie, ale výber kvalitných sezónnych surovín s dôrazom na to najdôležitejšie – zdravie a kvalitu,“ píšu na webe o svojom jedle. 

Veg Life

Alebo reštaurácia pre zdravý život je druhým tipom Michala Konráda. Najviac mu chutí v tej na Blumentáli. Každý deň tu nájdeš novú, zaujímavú ponuku, jedlo je na váhu a čaká ťa dokonca niekoľko druhov dezertov či domácich štiav. Kombinovať  môžeš podľa vlastnej ľubovôle. Na druhej strane – pre mäsožravcov tu neponúkajú nič. Jedlá však chutia aj im. 

Perkelty, nákypy, rizotá a soté sa málokedy dajú chuťovo rozoznať od tých tradičných, na aké sme zvyknutí. Preto Veg Life ponúka zdravú alternatívu pre všetkých, ktorí sa chcú chutne a dosýta najesť. A čo je najlepšie. Počas tzv. happy hour sa naješ za zlomok ceny. Vo Veg Life totiž žiadne jedlo nevyjde nazmar. Snažia sa spotrebovať úplne všetko, preto obedové menu, ktoré sa počas najpernejších hodín nevypredalo, ponúkajú za niekoľko centov.

Iasai

Sväté obedy v Iasai na Hviezdoslavovom námestí sú oslavou pre chuťové bunky. Rovnako ako každé jedno sústo, ktoré si v tejto reštaurácii položíš do úst. Obedové menu ponúkajú od 11.00 do 15.00 a zaplatíš zaň 19.90 alebo 16,90 eur. Záleží od toho, ktoré z dvoch ponúkaných menu si vyberieš.  Čaká ťa však výdatná porcia vizuálnej aj chuťovej kvality. Niektorí hovoria, že Iasai je tak minimalistický, až to bolí. Na druhej strane by ti trojchodové obedové menu malo bohate stačiť, pokiaľ nevykonávaš obzvlášť náročnú roľnícku prácu. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Iasai (@iasai_foodbar),

Tataráky, lososové rolky, kalamáre a všakovaké iné dobroty, na aké sme zvyknutí len v Iasai. 

Odporúčame všetkými desiatimi.

Vegan Kiosk

Vegáni z Grösslingovej prišli zo svojim obedovým menu len nedávno. Dnes sú vypredané doslova za chvíľu. Zeleninové guláše, kôprovky, krupotá a geniálna hrášková s mätou. Vegánske jedlá sa vyznačujú tým, že extrémne lahodia oku. Farby sú sýte, to, čo je mrkvové je skutočne mrkvové a nijaké iné. 

V príjemnom prostredí nového Kiosku si navyše kvalitne oddýchneš, konečne aj posedíš, a príjemne podebatíš aj s majiteľmi. Tí sa tam často nachádzajú, dozerajú na chod čistonovej prevádzky a pojedajú chutné jedlá. 

Živá planéta

Fresh Market ponúka neskutočný výber jedál. Kto si nevyberie tu, asi nie je dostatočne hladný. Michal Konrád chodí do Živej planéty a dáva si tu kuracie stehno s ryžou a zeleninou. Stánok ponúka veľa zdravých alternatív, veľa dobre a kvalitne pripravenej zeleniny a niekoľko príloh. Nájdeš tu aj dezerty, limonády a všetko, čo tvoje telo správne vyživí. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kuracie stehná z voľného výbehu 😊

Príspevok, ktorý zdieľa ŽIVA Planéta (@zivafood),

Svojho času sme o nej písali ako o najzdravšej reštaurácii, ktorú na Slovensku máme. 

Kuchári a majitelia sa zameriavajú výlučne na lokálnych dodávateľov a varia len zo sezónnych potravín. Preto je úplne prirodzené, ak tu v lete nájdeš studenú ovocnú polievku a v zime pálivú hokaido. 

Street Food pred Tržnicou

Aktuálne fičí jeho júlová verzia. Michal sem túto udalosť zaradil schválne. Ľudia z okolitých officov sa tu často zastavia, dajú si menu alebo akékoľvek street foodové jedlo, pokecajú a aj keď na krátky čas, predsa len sa komunitne vyžijú. Ponuka stánkov sa obmieňa len sporadicky. Hoci sa koná len raz do mesiaca, stále je to pre Bratislavčanov zážitok a sú ochotní cestovať za svojím obľúbeným jedlom aj cez polku mesta. 

Nájdeš tam okrem iného aj Michalov taiwanský street-food Bao Brothers. Ak si ešte neochutnal, určite zájdi. A pokojne aj hneď teraz.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK