Severokórejský vodca nie je v kóme, sú to špekulácie. Aj slovenskými médiami sa šíri hoax

  • Kim Jong-Un je v kóme a povinnosti preberá jeho sestra – takáto informácia objavila ráno v zahraničných médiách, hlavne bulvárnych
  • Správu prebralo aj niekoľko slovenských, ide však o špekuláciu
kim (1)
TASR/Pyongyang Press Corps Pool via AP, File
  • Kim Jong-Un je v kóme a povinnosti preberá jeho sestra – takáto informácia objavila ráno v zahraničných médiách, hlavne bulvárnych
  • Správu prebralo aj niekoľko slovenských, ide však o špekuláciu

V ranných hodinách sa na stránkach zahraničných médií začali postupne objavovať informácie o tom, že severokórejský vodca Kim Jong Un je v kóme a jeho miesto na dobu neurčitú preberie sestra Kim Jo-Jong. Portál Business Insider však potvrdil, že ide o hoax. Ten sa však stihol za pol dňa rozšíriť takmer do celého sveta. 

Ani nás to neobišlo

Správu prebrali aj niektoré slovenské médiá, ktoré sa odvolávali na zahraničné tabloidy. Tie zase informáciu prebrali z neurčitého zdroja. Plátok The Sun píše, že stanovisko potvrdili severokórejskí diplomati a zverejnili ho juhokórejské plátky. Ktoré to boli sa neuvádza.

Pred niekoľkými mesiacmi sa vodcovi KĽDR skutočne pohoršilo a na niekoľko dní sa dostal z dohľadu médií. Vtedy sa hovorilo o tom, že by jeho povinnosti prebrala 33-ročná sestra Jo-Jong.

Tá je aj dnes najvhodnejšou kandidátkou na post líderky krajiny, verne stojí po boku svojho brata, učí sa a keď treba, zaujme stanovisko a realizuje jeho rozhodnutia v plnom rozsahu. Spôsob vládnutia by mala rovnaký, niektorý dokonca hovoria, že jej vláda by bola krutejšou verziu tej bratovej.

Pre krajinu by to v mnohom mohlo znamenať katastrofálnu budúcnosť. 

Po Kimovi môže prísť jeho sestra, ešte brutálnejší diktátor. Prezývajú ju Ivanka Trump zo Severnej Kórey

Experti a analytici však pre portál Business Insider potvrdili, že tentokrát ide len o klebetu. Profesor známej Univerzity Yonsei John Delury na Twitteri uviedol, že správa o kóme diktátorského vodcu Kima je len špekuláciou. 

Za posledný mesiac sa Kim na verejnosti objavil niekoľkokrát, niektorí uvádzajú, že mal až desať verejných vystúpení. Kim Jong-Un bol v priebehu niekoľkých rokov podľa správ západných médií mŕtvy, zmiznutý alebo v kóme už viackrát. 

Zdroje: businessinsider.com, thesun.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech