Si mladý vodič? Nauč sa zvládať krízové situácie a vyskúšaj si drifty či simulátor nárazu

  • Treba si naliať čistého vína. Dopravné nehody spôsobujú najčastejšie mladí vodiči, ktorí majú vodičský preukaz kratšie ako 5 rokov. Dlhoročné skúsenosti za volantom totiž nič nenahradí. Alebo žeby áno? Zvládnuť to chce nový projekt pre mladých vodičov.
collagewdqwdq
pexels.com, fb.com/Ford Slovensko
  • Treba si naliať čistého vína. Dopravné nehody spôsobujú najčastejšie mladí vodiči, ktorí majú vodičský preukaz kratšie ako 5 rokov. Dlhoročné skúsenosti za volantom totiž nič nenahradí. Alebo žeby áno? Zvládnuť to chce nový projekt pre mladých vodičov.

Ford Slovensko v spolupráci so známou slovenskou youtuberkou LucyPug spoločne vytvorili projekt Jazdím Ford pre život. Je zameraný práve na mladých a málo skúsených vodičov vo veku 18 – 25 rokov, ktorí sú na cestách najväčšou hrozbou. Pripravili pre nich súbor tréningov jazdeckých zručností a zvládania krízových situácií pod vedením profi inštruktorov v Orechovej Potôni.

Aktuálne štatistiky hovoria za všetko. Najrizikovejšou skupinou na slovenských cestách sú mladí a neskúsení vodiči, ktorí majú vodičský preukaz menej ako 5 rokov (Zdroj:BECEP). Spôsobujú najviac dopravných nehôd celkovo, smrteľných dopravných nehôd i dopravných nehôd po požití alkoholu. V roku 2016 sa stalo najviac dopravných nehôd s účasťou mladých vodičov v auguste. Bolo ich až 201, zomrelo pri nich 7 účastníkov a 31 sa ťažko zranilo.

Cieľom projektu Jazdím Ford pre Život je preto atraktívnym spôsobom zaujať mladých šoférov a pomôcť im získať neoceniteľné reálne skúsenosti s rôznymi situáciami na cestách, ovplyvniť ich správanie a rozhodovanie za volantom a zvýšiť povedomie o nehodovosti mladých. Týmto všetkým chcú v ďalších rokoch dosiahnuť priaznivejšie štatistiky nehodovosti.

Jazdenie na aute skutočne nie je videohra a pri nepozornosti či riskovaní môže mať fatálne následky. Mladí často bezpečnosť podceňujú a nechávajú sa uniesť zábavou s kamarátmi. V krízových situáciách tiež vďaka kombinácii nedostatku skúseností a priveľkého sebavedomia robia zlé rozhodnutia. To všetko si však môžu vyskúšať v tejto škole jazdy.

Ak aj ty máš čerstvý vodičák alebo pri šoférovaní necítiš istotu, neváhaj a prihlás sa do súťaže o kurz! Stačí vyplniť krátky formulár, ktorý nájdeš tu. Kurz bude prebiehať 9. a 10. augusta a vyskúšaš si nielen množstvo vecí, ktoré ti raz môžu zachrániť život, ale okrem toho sa aj zabavíš. Za zmienku určite stojí aj jazda na viacerých modeloch značky Ford vrátane Mustangu. :)

Skladacia strecha je za príplatok … generátor dobrej nálady je už v základnej výbave :) #fordmustang #mustang

Príspevok, ktorý zdieľa Ford Slovensko (@ford_slovakia),

Program bude nabitý takýmito aktivitami:

  • Odtrhová plošina – Naučíš sa zvládať pretáčavý šmyk a iné nástrahy klzkej vozovky.
  • Kruh – Natrénuješ si nedotáčavý šmyk, resp. šmyk prednej nápravy.
  • Kopec – Zvládneš vyhýbací manéver, krízové brzdenie a ďalší adrenalín?
  • Rovinka – Zistíme, či máš na to, aby si zvládol drifty na Mustangu.
  • Zachraňujeme životy – Naučíš sa poskytnúť predlekársku prípravu a prvú pomoc.
  • Opité okuliare – Simulátor jazdy pod vplyvom alebo s poškodenou optikou.
  • Jazda pod stresom – Viesť vozidlo plné neprispôsobivých spolujazdcov bezpečne dá zabrať.
  • Simulátor nárazu – Náraz a prevrátenie vozidla na simulátore ako výstraha.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech