Si unavený z práce v Bratislave? Nakopni svoju motiváciu v coworkingoch po celom Slovensku

  • V malých mestách po celom Slovensku vznikajú pekné priestory. Dajú ti možnosť pracovať tam aj na pár hodín
  • Predstavujú alternatívu pre všetkých, ktorí chcú brainstormovať alebo čerpať inšpiráciu
  • Združujú malých podnikateľov a startupy
cowork
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • V malých mestách po celom Slovensku vznikajú pekné priestory. Dajú ti možnosť pracovať tam aj na pár hodín
  • Predstavujú alternatívu pre všetkých, ktorí chcú brainstormovať alebo čerpať inšpiráciu
  • Združujú malých podnikateľov a startupy

Ak si to môžeš v práci dovoliť, vezmi si svoj laptop a pracuj z coworkingov po celom Slovensku. Dnes už máš túto možnosť aj v malých mestách. Je na tebe, či potrebuješ hodinu, týždeň alebo mesiac. Je na tebe či chceš open space alebo vlastný privátny priestor. A okrem toho vyberáš z rôznych ponukových balíkov. Vyskúšaš a uvidíš. Priestor je v mnohých prípadoch dokonalý a naozaj motivačný. Všetko, čo pre správny „work hack“ potrebuješ. A nie si ničím viazaný.

Nádvorie (Trnava)

Zavítaj do čarovného priestoru historického Trnavského Nádvoria. Presvetlené ateliérové vysoké stropy a industriálny feeling ti pomôžu nakopnúť kreativitu na plné obrátky. Ak ťa už práca v tvojom office nebaví a potrebuješ zmenu, z Bratislavy to máš na skok.

Za hodinu si vlakom v Trnave a pracovať môžeš od 9.00 do 17.00 hod. za 40 eur mesačne. Nádvorie je vybavené tak, aby si mohol svoju prácu vykonávať plnohodnotne a nič ti nechýbalo. Vyberáš zo štyroch balíkov. V cene sú aj zľavy na rozličné podujatia a workshopy. Úplnou samozrejmosťou je chill-out zóna, kde si dáš kávu a porozprávať sa môžeš so zaujímavými ľuďmi. A ak si navyše študent, máš polovičnú zľavu.

Priestor (Lučenec)

Už aj Novohrad má svoj zdieľaný pracovný priestor. A to doslova. Prednedávnom sa v Lučenci otvorilo coworkingové centrum Priestor. To znamená, že ak cestuješ a nachádzaš sa na juhu stredného Slovenska, pokojne si uži svoj home-office tu.

Tvorí ho zatiaľ síce len jedna rozsiahlejšia kancelária, ale v blízkom okolí je jediná svojho druhu, ktorá ponúka ľuďom coworkingové možnosti. Takéto veci podporujú nielen názorové virvary, ale aj inovatívne podnikateľské zámery a prepájajú krajinu. V Priestore stretneš rôzne zameraných mladých aj starých, tých bez skúseností, aj pokročilých. Na mesiac ťa bude stôl stáť 30 eur a v ponuke máš aj svojho kouča. Balíčky, výhodnejšie ponuky a iné lákadlá sú momentálne vo vývojovom štádiu.

Gepostet von PRIESTOR Coworking am Donnerstag, 1. August 2019

Kruháč (Rimavská Sobota)

V centre mesta nájdeš pracovné stanice, skvelý networking, zaujímavú komunitu, ale hlavne dokonalý urbánny priestor pre podnikateľov. Okrem klasických coworkingových možností ti v Rimavskej Sobote poskytnú aj bonus v podobe Akadémie podnikania.

Tu si vytvoríš podnikateľský plán a za ruku ťa bude viesť skúsený kouč. Vybrať si môžeš zo 4 coworkingových balíkov. V úvode máš aj možnosť testovania zadarmo a tvoj stôl a životný priestor ti každý deň upracú. Mesačne platíš 25 eur. Príď do Kruháča a skúšaj svoje možnosti.

Gepostet von Kruháč – Coworking & StartUp Center am Donnerstag, 4. Juli 2019

Link Coworking (Banská Bystrica)

„Work smart not hard“. Laboratórium, ktoré združuje kreatívnych ľudí. Od marca 2016 sa organizujú stretnutia podnikavcov. Motivuješ, vzdelávaš sa, tvoríš. Podporujú umelecké zručnosti a ocenia grafické nadanie. Mnoho takýchto kreatívnych počinov viedlo k vzniku vlastných startupov a o to presne v zdieľanom priestore ide.

Môžeš tu pracovať, sedieť na peknej žltej stoličke a dostupní sú 5 dní v týždni. Sedieť v kancelárii a byť obklopený tými istými ľuďmi túto kreativitu mnohokrát zabíja, to nie je žiadnou novinkou. Okolo teba sa toho bude prirodzene veľa diať, takže po práci sa môžeš zúčastniť podujatí, ktoré ti banskobystrický Link Coworking ponúka. Vyberáš z prednášok, workshopov, brainstormových debát alebo kultúrnych aktivít. Zapoj sa a sharuj priestor.

 

HUBa (Košice)

Malá komunita nezávisle pracujúcich Košičanov zdieľa krásny priestor v Tabačke. Volajú sa HUBa, majú extrémny prísun denného svetla a skvelých inšpiratívnych ľudí z rôznych oblastí. A aj dobrých partnerov, ktorí staromestský cowork podporujú.

Ak si len občasný návštevník, môžeš prísť a zadarmo pracovať. Teda za dobrovoľný príspevok. Ak však mesačne prenajímaš stôl a patríš medzi členov, zaplatíš 75 eur. Je to tak trochu ako malá firma. Ak si jej súčasťou, plynú ti rôzne výhody a zľavy. Nie si ale viazaný a tak môžeš kedykoľvek odísť.

Priestor je však tak inšpiratívny, moderný a vťahujúci, že to neurobíš. V Tabačke máš hipster-alternatívnu oddychovú zónu, super hudbu a mnoho sprievodných akcií, ktoré po práci zaručene neobídeš. Košická metropola je na coworkovanie dokonalá. Spoznaj mesto cez ľudí, mladých podnikateľov, freelancerov a podpor dobrú vec. Pracuješ od 8.00 do 16.00 hod.. A potom užívaš krásne miesto.

Zdroj: Nadvorie.com, Facebook PRIESTOR Coworking, Hubacoworking.sk, Linkcoworking.sk, kruhac.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech