Šialenci sa vydajú na cestu po Slovensku na vrakoch. Stačí ti šrot po dedkovi a pridať sa môžeš aj ty

  • Ak patríš medzi ľudí, ktorí milujú pocit sadnúť si za volant, určite by si mal vedieť o novom slovenskom projekte s názvom Vrakmania
  • Do projektu sa môžeš zapojiť aj ty, za týždeň prejdeš Slovensko zo západu na východ a to nie len tak
  • Spoločnosť ti bude robiť auto, ktoré má už čo to za sebou
Vrakmania
  • Ak patríš medzi ľudí, ktorí milujú pocit sadnúť si za volant, určite by si mal vedieť o novom slovenskom projekte s názvom Vrakmania
  • Do projektu sa môžeš zapojiť aj ty, za týždeň prejdeš Slovensko zo západu na východ a to nie len tak
  • Spoločnosť ti bude robiť auto, ktoré má už čo to za sebou

Výber značky či konkrétneho typu ako aj jeho tuning však je na tebe. Stačí si zostaviť svoj tím – posádku a následne sa už len stačí dostaviť na štartovaciu čiaru a vyraziť. Okrem zážitkov zabojuješ aj o hlavnú výhru v hodnote 1 000 eur.

Stačí sa každý deň dostaviť na body určenia, spraviť na nich fotku a každé ráno sa potom stretnúť s ostatnými tímami na checkpointe. Rýchlosť nebude dôležitá, stačí do cieľa doraziť. O víťazovi potom rozhodnú ľudia na sociálnych sieťach. 

Za projektom Vrakmania stojí partia nadšencov cestovania a recesie. Sami sme stopom prešli polovicu Európy, no povedali sme si, že je na čase zohnať si vlastné auto (najlepšie, čo najstaršie) a spoznať našu vlasť. A keďže máme skúsenosti s organizovaním eventov, rozhodli sme sa, že nepôjdeme sami. A tak sa k nám môžu pridať podobní šialenci ako sme my,“ objasňuje organizátor výjazdu Michal Dubovan.

auto
zdroj: Vrakmania

Zakladatelia Vrakmanie majú za sebou naozaj množstvo nevšedných cestovateľských zážitkov. Na starých skladacích bicykloch už spoznávali Rakúsko, stopom prešli krížom Európu a skončili až v Maroku. A naposledy absolvovali 450 kilometrov pešo po Slovenskej Ceste Hrdinov SNP.

„Už dávno sme sledovali príbehy Žltých trabantov, ktoré prešli všetky kontinenty, či chalanov z Lada Svetom. No nechceli sme to robiť prvoplánovo, a keď nám skrsol v hlave nápad Vrakmanie, vedeli sme, že je to ono a už sa len do toho treba pustiť,“ hovorí Michal o prvotnom impulze na realizáciu Vrakmanie.

Marek precestoval na motorke celý svet. So svojím tímom prešli celkovo vyše 15 tisíc kilometrov a 13 krajín

Celý výlet bude podľa organizátorov prebiehať pomaly. A tak to podľa nich aj má byť, nakoľko nepôjde o čas, ale o zábavu. 

„Aktuálne máme prihlásených približne dve desiatky účastníkov, čo je presne o 20 viac ako sme počítali. Sme radi, že ľudia nám dali šancu aj napriek tomu, že ide o prvý ročník a dúfame, že budú spokojní,“ konštatuje.

auto
zdroj: Vrakmania

Štartujú z Bratislavy a za 5 dní sa účastníci projektu pozrú na veľa zaujímavých miest po celom Slovensku. Každá posádka si však medzi jednotlivými checkpointami môže zvoliť trasu podľa seba. Spoločne to následne ukončia v Košiciach pri jedle, pití a hudbe.

Cieľom projektu je primárne zabaviť sa a získať nových kamarátov. „Samozrejme, chceme ukázať, že aj Slovensko má krásne miesta, ktoré stojí zato navštíviť a nemusí mať na to človek ani veľa peňazí, ani drahé auto. Stačí mu starý šrot po dedkovi a chuť po dobrodružstve,“ hovorí.

Projekt je aktuálne vo finálnej fáze prihlasovania. To končí 9. augusta 2020 o polnoci a záujemcovia sa môžu registrovať na webstránke vrakmania.sk Následne už začnú záverečné prípravy tak, aby nadšenci mohli v nedeľu 23. augusta 2020 vyraziť za dobrodružstvom. Podľa tímu Vrakmanie  najťažšie na organizácii takejto udalosti je presvedčiť ľudí, ktorí váhajú, či sa majú pridať. 

zdroj: Vrakmania

„Predsa len, ide o prvý ročník a ešte si to nevedia až tak dobre predstaviť. My však tvrdíme, že to treba vyskúšať. O tom je predsa to dobrodružstvo,“ tvrdí Mišo. Čo sa týka rozpočtu na toto dobrodružstvo, ten nie je určený. „Tvrdíme, že čím menej peňazí, tým viac zábavy.“

A čo v prípade, ak sa autá začnú kaziť? „My osobne vieme vymeniť defekt. Ak sa auto pokazí, každá posádka si s tým už nejak musí poradiť. Neznamená to však, že si kolegiálne nepomôžeme,“ ubezpečuje Michal.

Na otázku, prečo by mal človek takýto výlet absolvovať, majú organizátori jasnú odpoveď. Pokiaľ má človek dobrodružstvo v srdci, tak sa rozhodne pridá. Pokiaľ nie, tak ho nepresvedčí ani veterná smršť z Marsu,“ hovorí.

To či sa Vrakmania bude v budúcnosti konať aj v zahraničí ešte nie je jasné. „V súčasnosti nič také neplánujeme, nechceme predsa pokaziť sito,“ dodáva.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech