Šialené video: YouTuber skákal s 2,2-tonovým Urusom cez vlastné Lamborghini Aventador

  • V hre bolo takmer pol milióna dolárov
  • Za všetkým hľadaj matematiku a základné výpočty, ktoré ti prezradia, či trik vyjde, alebo nie
  • Video má už viac než 750-tisíc zhliadnutí
Lamborghini Urus
Youtube.com/StreetSpeed717
  • V hre bolo takmer pol milióna dolárov
  • Za všetkým hľadaj matematiku a základné výpočty, ktoré ti prezradia, či trik vyjde, alebo nie
  • Video má už viac než 750-tisíc zhliadnutí

Autá zo segmentu SUV sú u zákazníkov čoraz populárnejšie, no zároveň sa na ne často valí vlna kritiky a výsmechu. Vraj sú zbytočne vysoké a ťažké, takže ponúkajú horšie jazdné vlastnosti, než povedzme podobne priestraný rodinný kombík. 

Moderné „športovo úžitkové vozidlá“ navyše dnes zvyknú strácať aj výraznejšie výhody v teréne. Naleštené plasty odtrhneš na prvom hrbole, obrovské hliníkové disky s nízkoprofilovými pneumatikami musíš pred kamienkami opatrovať ako oko v hlave a crossovery behajúce po veľkých mestách niekedy ponúkajú len pohon jednej nápravy.

Pri Lamborghini Urus je to trochu inak. Športové DNA legendárnej značky nemôže žiadny hendikep pri ostrej jazde so 4-litrovým, dvakrát prepĺňaným osemvalcom s výkonom 641 koní, ani len naznačiť. 

Ale čo na nespevnených plochách? Zvládne Urus prejazd väčšou nerovnosťou, prípadne skok? Skok cez ďalšie Lamborghini?

Jazdil tak, ako sa s SUV-čkom patrí

Čítaš správne. YouTuber Mike z kanálu Street Speed 717 sa svoj Urus s cenníkovou cenou od 185-tisíc eur rozhodol otestovať tak, že s ním preskočil s kamošmi provizórne postavenú rampu.

Svojím výpočtom a štvorkolesovému monštru veril natoľko, že do stredu prekážky umiestil svoje druhé auto rovnakej značky – Lamborghini Aventador. 

Prípravy neboli jednoduché, Mike musel nájsť dostatočne veľkú a dostatočne rovnú plochu, inak by sa s autom mohol prevrátiť aj krátko po dopade. Dilemou bolo aj to, či na „spodnom“ Lambe zatvoriť okná, alebo ich nechať stiahnuté. 

Prvý variant by totiž chránil interiér pred prachom, no druhý by znižoval riziko rozbitých okien od všadeprítomných skál a kameňov. 

Za všetkým hľadaj vedu

Pokiaľ je podobná rampa (v rámci možností) kvalitne skonštruovaná, so správnym uhlom a nájazdovou rýchlosťou vieš vždy odhadnúť, či sa kaskadérsky kúsok podarí, alebo nie.

A to dokonca aj bez toho, aby si poznal alebo bral do úvahy hmotnosť skákajúceho auta. Ak neveríš, spýtaj sa počas hodiny fyziky na zákon zachovania energie. 

V tomto prípade bola potrebná rýchlosť 30 míľ za hodinu, teda v našich mestách stále zákonom povolených 48 km/h. 

Dopad bol úplne perfektný. V celku zostal Aventador, a podľa očakávaní aj Urus pristávajúci s dostatočnou rezervou pod predným spojlerom. „Nie som inžinier, ale vyhľadal som si to. Spravil som základné výpočty a muselo to vyjsť,“ povedal YouTuber. 

Ďalší obsah pre jeho YouTube kanál

Mikeovi však určite poriadne odľahlo. Vo videu totiž prezradil, že luxusné super-športové SUV v skutočnosti na denné jazdenie používa jeho snúbenica. 

Kanál Street Speed 717 má vyše 1,1 milióna odoberateľov a majiteľ sa pomerne veľkej pozornosti môže tešiť aj na Instagrame. Okrem dvoch európskych automobilov sa však v obsahu objavujú skôr americké muscle cars a výrazne upravené pick-upy. O Dodge RAM so špeciálnym polepom teraz môže súťažiť každý, kto si kúpi YouTuberov merch. 

Web Drive And Review sa pokúsil odhadnúť Mikeove príjmy.Mladík už pred niekoľkými rokmi odhalil, že na reklamách priamo na YouTube zarába približne 50-tisíc dolárov mesačne. 

Nemysli si však, že všetky autá s cenovkou cez 100-tisíc dolárov musí nevyhnutne kupovať za hotovosť. Aj YouTuberi môžu využívať leasing, prípadne autá po niekoľkých mesiacoch, hneď ako s nimi natočia tony zarábajúceho obsahu na svoj kanál, jednoducho opäť rýchlo predať ďalej. 

Zdroj: YouTube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech