„Šialený Jack“ tiahol do boja s mečom a gajdami. Ľutoval, že skončila druhá svetová vojna

  • Ľutoval, že končí druhá svetová vojna
  • Pred každou bitkou hral na gajdách
  • Nemcov lovil lukom a šípmi
Jack Churchill
  • Ľutoval, že končí druhá svetová vojna
  • Pred každou bitkou hral na gajdách
  • Nemcov lovil lukom a šípmi

„Každý dôstojník, ktorý ide do akcie bez svojho meča, je nevhodne oblečený.“ Toto nie je výrok nejakého rytiera z krížovej výpravy, ani replika zo stredovekého filmu. Tieto slová vyslovil muž, ktorý sa vylodil v Normadii s mečom v ruke. V druhej svetovej vojne. A keby len to.

Niektorí ľudia idú do vojny, lebo majú radi násilie. Iných do nej ženie viera v dobro, za ktoré sa treba biť. Poniektorí to robia pre peniaze, pre niekoho to je, jednoducho, práca. Mnohých tam dovedie ideológia, no a potom sú tu takí, ktorí majú radi vojnu. Asi tak, ako iní radi záhradkárčia.

Radosť žiť, keď je vaša práca vašim koníčkom. Človeka trochu zaskočí, ak natrafí na niekoho, kto zmysel života našiel v najkrvavejšej udalosti ľudských dejín a všetkých jej hrôzach, ale jeden taký muž naozaj bol. Jack Churchill.

„Nebyť tých prekliatych Amíkov, mohli sme vojnu udržať v chode ešte 10 rokov!“ Jack Churchill vyslovil tento výrok v reakcii na ukončenie vojny, kým ostatní vojaci oslavovali a tešili sa domov. Dôvod, pre ktorý tie slová povedal, bolo roztrpčenie nad tým, že do Pacifiku, kde mal nastúpiť do bojov, prišiel takpovediac „po funuse“.

Dobrodružný život Johna Malcolma Thorpa Fleminga Churchilla by niekto mohol označiť za vymyslený, avšak „Šialený Jack“, ako ho prezývali, skutočne existoval.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: wearethemighty.com, historic-uk.com, warhistoryonline.com, hwarfarehistorynetwork.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá