Šiel do Chorvátska a zostal zaskočený: Na hraniciach nechceli vidieť ani občiansky preukaz

  • Cestovanie v čase pandémie koronavírusu nie je také zložité, ako to vyzerá na papieri
  • Cestovateľ Ondřej Vlk sa vybral do Chorvátska na motorke, kontroly na hraniciach nezažil takmer žiadne
Plitvické jazerá Chorvátsko
Ondřej Vlk sa v Chorvátsku dostal až ku Plitvickým jazerám takmer bez kontroly, Pixabay/Free-Photos
  • Cestovanie v čase pandémie koronavírusu nie je také zložité, ako to vyzerá na papieri
  • Cestovateľ Ondřej Vlk sa vybral do Chorvátska na motorke, kontroly na hraniciach nezažil takmer žiadne

Keď sa povie v dnešných časoch cestovanie, väčšina z nás si zrejme predstaví byrokraciu, dôkladné kontroly na hraniciach a napokon nevyhnutnú karanténu. Cestovateľ Ondřej Vlk však má inú skúsenosť. O svojom výlete do Chorvátska natočil video, ktoré zverejnil na YouTube.

Prechod českými hranicami bol úplne bezproblémový, bez akejkoľvek kontroly. V Rakúsku od neho chceli iba čestné vyhlásenie, že krajinou iba prechádza ďalej. Nechceli vidieť ani občiansky preukaz.

Nik si nás nezapísal

Na rakúskej strane absolútne žiadna kontrola, v podstate sme mohli byť v Rakúsku tak dlho, ako sme chceli. Po príchode do Slovinska si nás nikto nezapísal, nikto od nás nechcel žiadne dokumenty, takže aj v Slovinsku sme mohli byť tak dlho, ako sme chceli,“ vysvetľuje cestovateľ, ktorý sa do Chorvátska vybral na motorke.

Na chorvátskych hraniciach to bolo podľa Vlka tiež bezproblémové. Colníci si vypýtali iba občianske preukazy a vypýtali si aj telefónne číslo. Inak sa hraničná kontrola nijako nelíšila od tej bežnej, na akú sme zvyknutí. Nikto sa nepýtal na účel cesty ani žiadne iné detaily.

Ondřej Vlk neskôr v rozhovore pre Hospodárske Noviny uviedol, že cestovanie je oveľa jednoduchšie, ako to na papieri vyzerá. „Je to až komické, ako vyzerá realita. To, čo sa všade píše a hlásia, tu nikde nie je vidieť. Žiadne kontroly, žiadne rady na hraniciach, od nás nikto nič nechcel, vôbec to nikto nerieši,“ povedal.

Zdroj: Hospodárske Noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK