Šikovná Slovenka si zachovala autentickosť a uspela. Jej Instagram sleduje viac ako jeden milión ľudí

  • Radku Žilinčík na Instagrame sleduje takmer 1 milión ľudí
  • Líčeniu sa venuje od roku 2015
  • V súčasnosti žije v Londýne, kde pred pár rokmi odišla študovať mediálny manažment
vizáž líčenie make-up móda slovensko
Vizážistka Radka, Instagram/grwrady
  • Radku Žilinčík na Instagrame sleduje takmer 1 milión ľudí
  • Líčeniu sa venuje od roku 2015
  • V súčasnosti žije v Londýne, kde pred pár rokmi odišla študovať mediálny manažment

Mnoho ľudí považuje make-up za prostriedok skrášľovania. Slovenka Radka Žilinčík je však dôkazom, že líčenie môže byť aj umením.

Jej výtvory s make-upom si podmanili množstvo ľudí. Ako Seredsity uvádza, Radka začala líčiť v roku 2015 a dnes má na Instagrame takmer 1 milión sledovateľov.

Vizážistka pochádza z Galanty, no v súčasnosti žije v Londýne, kam odišla študovať. Práve tam sa dostala do povedomia médií, ktoré si všimli jej make-up premeny.

Okrem toho, že jej Instagram je plný rôznorodých líčení, Radka už stihla v spolupráci so značkou Makeup Obsession vytvoriť niekoľko paletiek očných tieňov a rozjasňovačov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady)

Od začiatku búrala ideály krásy

To, že by sa jej práca vizážistky páčila, zistila pred 6 rokmi vďaka sledovaniu tutoriálov, ktoré ju k svetu make-upu priblížili. Následne absolvovala kurz v Prahe a odsťahovala sa do Londýna, kde študovala mediálny manažment.

Mnoho ľudí musí na svojej tvorbe istý čas pracovať, aby sa dostali do povedomia ľudí. Radka si však vďaka myšlienke, ktorú posúvala dievčatám, získala pozornosť oveľa skôr.

Prirodzenosť ukázala už v prvom videu. Išlo o 60-sekundovú make-upovú premenu. Ako povedala pre Forbes, po vydaní videa si musela vypnúť notifikácie, pretože jej mobil explodoval reakciami od ľudí. Radka toto video na svojom YouTube kanáli už nemá, nájdeš tam však niekoľko iných inšpirácií.

Nie vždy sa však stretávala s prajnosťou. Radka vo svojich videách povzbudzovala dievčatá, ktoré majú problematickú pleť. Ona sama s akné bojuje, a tak si jej videá dodnes zachovávajú autenticitu a prirodzenosť.

Našli sa však aj ľudia, ktorí si z nej uťahovali a nazývali ju príšerou. „Som rada, že moja mama nevie čítať po anglicky, veľmi by ju to mrzelo,“ povedala Radka pre Seredsity.

Vytrvalosť jej priniesla spolupráce

Aj napriek tomu, že šikovnú vizážistku nenávistné komentáre prekvapili, reagovala pozitívne. Často dokonca v odpovedi zanechávala aj kompliment.

„Ak mi niekto napíše „si škaredá“, ja odpoviem „v pohode, ja si zase myslím, že si krásna“,“ povedala pre Forbes. Po týchto reakciách ostali ľudia prekvapení, veľa ľudí sa jej dokonca ospravedlnilo.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady)

Vďaka tomu, že sa Radka nenechala vyviesť z miery a vo svojej tvorbe pokračovala, je dnes inšpiráciou pre mnoho žien. Dokonca sa jej otvoril svet líčenia v podobe nových kontaktov či spoluprác.

Jedným z úspechov je spolupráca so značkou Makeup Obsession London. Vďaka tejto spolupráci vytvorila tri paletky, ktoré sú dôkazom toho, že sa mladá vizážistka v líčení našla a baví ju to. 

Páči sa ti Radkina tvorba?

Aj napriek sláve je nohami na zemi 

Make-up pre Radku predstavuje slobodu, vďaka ktorej má možnosť  premeniť sa na kohokoľvek a čokoľvek. Ako povedala pre Hashtag, vníma to ako prostriedok sebavyjadrenia, ktorý jej umožnil stretnúť sa, spolupracovať a skamarátiť sa s mnohými svetovými menami.

„Je to absolútne úžasné a jedna z vecí, ktoré ma na tejto práci bavia asi najviac. Podporovať sa navzájom a zdieľať nápady. Je pre mňa šialené, že dnes mám v telefóne čísla na ľudí, ktorých som pred rokmi poznala len zo sociálnych sietí a vzhliadala k nim,“ opísala Radka v rozhovore.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rady (@grwrady)

Podobne ako Radka, aj ľudia, ktorých vďaka líčeniu stretla, sú nohami na zemi a navzájom sa podporujú. Ako prezradila pre Hashtag, ľudia, s ktorými sa stretáva, sú ochotní jej pomôcť alebo sa podeliť o svoje skúsenosti.

„Inak sa to podľa mňa v tejto brandži ani nedá. A malo by to tak fungovať všade. Ľudia by si mali pomáhať,“ dodala.

Zdroje: Forbes, Seredsity, Hashtag

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech