Inovátori z Liptovského Mikuláša dostali poverenie od thajskej vlády na dodanie námorného informačného systému

  • Spoločnosť Vissim dodá námorný informačný systém pre pobrežie Thajska
  • Tím v Liptovskom Mikuláši je zodpovedný za vývoj, výrobu a testovanie softvéru aj hardvéru, ktorým je vybavené riadiace centrum v Bangkoku
vissim
Radary od spoločnosti Vissim, Vissim
  • Spoločnosť Vissim dodá námorný informačný systém pre pobrežie Thajska
  • Tím v Liptovskom Mikuláši je zodpovedný za vývoj, výrobu a testovanie softvéru aj hardvéru, ktorým je vybavené riadiace centrum v Bangkoku

Technologická spoločnosť so sídlom v Liptovskom Mikuláši dostala poverenie od thajskej vlády na dodanie námorného informačného systému. Cieľom je zabezpečiť námornú bezpečnosť pozdĺž thajského pobrežia a zefektívniť prepravu v prístavoch.

Efektívne a bezpečné prístavy

V podstate zdigitalizujeme námorný priestor pozdĺž západného pobrežia Thajska smerom k Andamanskému moru a v južnej časti Thajského zálivu na východnom pobreží krajiny. Hlavným cieľom systému je optimalizovať efektívnosť a bezpečnosť prístavov.

Týmto rozšírením prispejeme aj k zlepšeniu bezpečnosti pozdĺž pobrežia vrátane pomoci v boji proti námornej trestnej činnosti, ako sú pašovanie, pirátstvo a nezákonný rybolov,“ informoval riaditeľ spoločnosti Vissim na Slovensku Juraj Viňanský.

Logo

PHP developer Hyperia s.r.o.

2000 - 3000 €
mesačne
mesačne

Rozsahom práce spoločnosti je dodávka 23 senzorových lokalít pozdĺž pobrežia. Lokality budú zahŕňať radary, automatický identifikačný systém, kamerové systémy, metrologické a vodné senzory na meranie výšky vĺn a prílivu.

Spoločnosť tiež poskytne softvér a technológie pre nové kontrolné centrum v Bangkoku, z ktorého budú thajské orgány vzdialene monitorovať príslušné prístavy a pobrežné časti. Tím v Liptovskom Mikuláši je zodpovedný za vývoj, výrobu a testovanie softvéru aj hardvéru, ktorým je vybavené riadiace centrum v Bangkoku.

Pobočka na Slovensku

Ako doplnil riaditeľ operatívy Peter Poruben, systém nie je určený na pasívne monitorovanie. „Je určený na efektívne využívanie námorných údajov. Prepojením miliónov dátových údajov prináša skutočné chápanie a prevenciu hrozieb v námornej doprave. Zároveň poskytuje spoľahlivosť, že máte situáciu v záujmovej oblasti pod kontrolou,“ vysvetlil.

Vissim je technologická spoločnosť, ktorá vyvíja a dodáva softvér na kľúč vrátane senzorov a infraštruktúry pre komplexné systémy na optimalizáciu námornej prepravy po celom svete. Spoločnosť má sídlo v nórskom meste Horten a okrem globálnej partnerskej siete má pobočky vo Veľkej Británii a na Slovensku.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie