Šimon Šicko zakladá platformu KtopomozeSlovensku.sk. Vyzýva na pomoc zdravotníckemu personálu

  • Šéf Pixel Federation Šimon Šicko vyzýva podnikateľov a verejnosť, aby pomohla zdravotníckym zariadeniam a ich personálu
  • Tím okolo Šicka vytvoril platformu ktopomozeslovensku.sk, na ktorú môže každý prispieť
  • Vyzbieraných je už takmer 3-tisíc eur
Šimon Šicko/KtopomozeSlovensku.sk
  • Šéf Pixel Federation Šimon Šicko vyzýva podnikateľov a verejnosť, aby pomohla zdravotníckym zariadeniam a ich personálu
  • Tím okolo Šicka vytvoril platformu ktopomozeslovensku.sk, na ktorú môže každý prispieť
  • Vyzbieraných je už takmer 3-tisíc eur

Platformu vytvoril tím okolo Šimona Šicka, ktorý je CEO najväčšej slovenskej firmy na počítačové hry Pixel Federation. „Pri tejto epidémii je isté iba jedno: už teraz sa dotýka a mení život úplne všetkých, či už vo forme striktných obmedzení alebo finančných škôd. Ale zatiaľ čo my, bežná verejnosť či podnikatelia musíme obmedziť iba náš životný štýl a zostať doma, zdravotníci musia denne chodiť do práce, kde sú vystavení obrovskému riziku. Je preto našou zodpovednosťou akokoľvek pomôcť, či už finančne, službami a produktami alebo svojim časom,“ hovorí Šimon Šicko. Okrem Šicka stoja za projektom aj Lukáš Fila z Denníka N, Zuzana Suchová PR konzultantka, stránka Demotivácia a Lucia Pašková z CURADEN Slovensko.

Online platforma www.KtopomozeSlovensku.sk vznikla vo veľmi krátkom čase a svoje možnosti bude časom dopĺňať a rozširovať aj na základe ponuky služieb a dostupného vybavenia. Webstránka zatiaľ obsahuje jednoduchý formulár pre žiadateľov o pomoc a zároveň možnosť pre firmy ale aj jednotlivcov pomôcť – finančne ale napr. aj zabezpečením konkrétneho materiálu či vybavenia, kontaktami na dodávateľov a pod.

zdroj: KtopomozeSlovensku.sk

Pomoc bude rozdeľovaná vo všetkých regiónoch Slovenska. „O rozdelení podpory a prioritizovaní žiadostí bude rozhodovať odborný tím, ktorý aktuálne budujeme. Ale snažíme sa to urobiť veľmi jednoducho, lebo tento problém treba riešiť veľmi rýchlo,“ hovorí Š. Šicko.

Prvá konkrétna pomoc už čoskoro

Už po zverejnení prvých informácií o vzniku platformy sa ozvalo viacero žiadateľov o pomoc, ale aj darcov. Vyzbieraných je už dnes približne 70 000 eur, medzi hlavných podporovateľov patrí zatiaľ VÚB Banka, spoločnosť Pixel Federation a Lucia Pašková.

Z prostriedkov získaných cez platformu bude v dohľadnej dobe nakúpených 6 kusov čističov vzduchu pre Univerzitnú nemocnicu v Bratislave. Ide o veľmi dôležité a drahé prístroje, ktoré chránia personál nemocníc a umožňujú rýchlu dezinfekciu vzduchu vo veľkých priestoroch s vysokým rizikom infekcie.

Ďalšou prioritou budú respirátory, rúška a ochranné obleky, antibakteriálne mydlá a dezinfekčné prostriedky. Z vlastných prostriedkov Šimona Šicka bolo už zakúpených niekoľko tisíc rukavíc, ktoré  budú v pondelok pripravené na sklade na distribúciu.

Základnú logistiku bude zabezpečovať ďalší partner platformy, spoločnosť CURADEN Slovakia, cez svoj CURAPROX sklad v Bratislave. Niekoľko stoviek kusov rúšok a rukavíc bolo už dnes – v piatok (13.3.) doručených na centrálny príjem na bratislavských Kramároch, na pohotovosť vo Zvolene a čoskoro bude aj do Martinskej nemocnice.

Garantami projektu sú Ľudmila Kolesárová, Dobrý anjel a MUDr. Pavol Andel, zubný lekár.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech