Simpsonovci predpovedali Gretu Thunberg, upozornili na to fanúšikovia

  • Podľa fanúšikov seriálu Simpsonovci je Lisa Simpson vlastne Greta Thunberg
  • Lisa však v animovanom svete bojuje za klímu už 30 rokov
  • Jej preslov z roku 2009 nápadne pripomína ten, ktorý Greta predviedla na summite OSN pred pár dňami
Zdroj: TASR/AP, Wikimedia (Anders Hellberg)
Zdroj: TASR/AP, Wikimedia (Anders Hellberg)
  • Podľa fanúšikov seriálu Simpsonovci je Lisa Simpson vlastne Greta Thunberg
  • Lisa však v animovanom svete bojuje za klímu už 30 rokov
  • Jej preslov z roku 2009 nápadne pripomína ten, ktorý Greta predviedla na summite OSN pred pár dňami

A je to tu, Simpsonovcom sa podarila ďalšia prorocká vízia, aspoň tak to tvrdia fanúšikovia animovaného seriálu. Ako uviedol portál Dailymail, podľa nadšencov žltej rodinky sa jej tvorcom podarilo predpovedať Gretu Thunberg. Jej animovanou predzvesťou má byť práve 8-ročná Lisa Simpsonová, ktorá bojuje za ekológiu a životné prostredie už tridsať rokov. Dohady o ďalšej predikcii z dielne tímu Matta Groeninga odštartovali vášnivú diskusiu na sociálnych sieťach.

Lisa a Greta toho majú mnoho spoločné. Obe sú mladé ambiciózne študentky, vegetariánky, ekoaktivistky a idealistky, ktoré sa snažia zachrániť svet. Dávno predtým, ako si po prvýkrát sadla 15-ročná Greta Thunberg na schody pred švédsky parlament, bojovala Lisa za záchranu najstaršieho stromu v Spriengfielde či vysvetlovala svojmu otcovi globálne otepľovanie.

Portál Ladbible však našiel najväčšiu podobnosť medzi Lisiným výstupom a Gretiným preslovom na Klimatickom Summite OSN spred pár dní v jednej z epizód z roku 2009.

V spomínanej epizóde Simpsonovcov dostanú žiaci za úlohu predstaviť si, ako bude vyzerať Springfield o 50 rokov. Lisa predstúpi pred celú triedu s katastrofickým scenárom o konci sveta v dôsledku klimatických zmien a globálneho otepľovania. S niečím veľmi podobným prišla na summite aj 16-ročná Greta Thunberg, ktorá predviedla emociálny výstup o stratenom detstve a budúcnosti, ktorá visí na vlásku.

Simpsonovci sú svojimi predpoveďami veľmi populárni. Podarilo sa im už správne odhadnúť mnohé kľúčové okamihy v našich dejinách.

Počas svojej 30-ročnej kariéry už stihli prezradiť výsledky volieb o šesť rokov skôr, ako sa stali skutočnými, a to v prípade prezidenta Donalda Trumpa. Takisto predpovedali aj ekonomickú krízu Grécka či korupčný škandál FIFA. Mnohí si myslia, že Greta Thunberg je ďalšou predpoveďou na dlhom vizionárskom zozname jedného z najdlhšie vysielaných seriálov v histórii televízie.

Viac o predpovediach Simpsonovcov si môžeš prečítať v našom článku: 7-krát, kedy Simpsonovci predpovedali budúcnosť a naozaj im to vyšlo či 17 svetových udalostí, ktoré predpovedali Simpsonovci až neuveriteľne presne.

Zdroj: Dailymail, Ladbible

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK