Simpsonovcom opäť vyšla predpoveď, tentokrát sa týka seriálu Game of Thrones

  • Americkému seriálu o žltej rodinke sa podarilo predikovať už mnohé udalosti
  • Najnovšie aj útok draka na mesto v poslednej časti Game of Thrones
Wikimedia/Filickr (Wicker Paradise)
Wikimedia/Filickr (Wicker Paradise)
  • Americkému seriálu o žltej rodinke sa podarilo predikovať už mnohé udalosti
  • Najnovšie aj útok draka na mesto v poslednej časti Game of Thrones

Posledná séria populárneho fantasy seriálu Game of Thrones láme rekordy v sledovanosti aj napriek tomu, že jej kvalitu mnohí kritizujú. Najprv bol seriálový svet pobúrený tým, ako sa scenáristi rozhodli ukončiť dlhoročný boj medzi Bielymi chodcami a ľuďmi. Keď Arya Stark vyskočila z tmy na Night Kinga a jedinou bodnou ranou zabila nielen jeho, ale aj všetkých nemŕtvych, kritikom aj fanúšikom sa zdal koniec nerealistický. Sťažovali sa aj na príliš tmavé zobrazenie finálnej bitky, no štáb im odkázal, že chyba bola na ich obrazovkách.

Potom prišla aféra s pohárom Starbucks, ktorý sa objavil v jednej zo scén 4. časti poslednej série. Výkonný producent Bernie Caulfield nakoniec priznal, že išlo skutočne o chybu a záber na pohár štábu jednoducho unikol. HBO sa nakoniec rozhodol, že vezme celú situáciu s humorom a v oficiálnom vyjadrení napísalo: „„Latte, ktoré sa objavilo v epizóde, bola chyba. Daenerys si objednala bylinkový čaj.“

Aj napriek tomu, že v novej sérii Game of Thrones dochádza k naozaj prekvapivým zvratom, aké by mohol predvídať iba málokto, Simpsonovcom sa to podarilo. Seriál je známy svojimi prorockými epizódami, v akých sa mu podarilo predikovať už mnohé prekvapujúce udalosti. Predvídali napríklad to, že sa Trump sa stane prezidentom, existenciu služby Facetime či výhercu Nobelovej ceny za ekonómiu roku 2016.

Najnovšie sa im podarilo prezradiť dianie 5-tej epizódy 8. série Game of Thrones a to presne 2 roky dopredu. V roku 2017 sa v seriáli Simpsonovci objavila časť, v ktorej sa Springfield premenil na stredoveké mesto inšpirované fantasy tématikou.

Svoju úlohu to zohrali aj draci, ktorý sa objavili aj v seriáli z dielne HBO. Scéna z dielne tvorcov Simpsonovcov sa nápadne podobala na tú, ktorú si fanúšikovia Game of Thrones mohli pozrieť v nedeľu večer. Drak na nej ničí celú dedinu, zatiaľ čo sa žltá rodinka na celú skazu iba prizerá.

Zdroj: Time.com, Twitter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech