Singapur potvrdzuje „predbežne“ ďalších 942 prípadov

  • Krajina, ktorá išla všetkým ako vzor, zažíva druhú vlnu nákazy
  • Za deň im pribudlo 942 nových prípadov nakazenia
singapur
Zdroj: Unsplash - Victor Garcia/Pixabay
  • Krajina, ktorá išla všetkým ako vzor, zažíva druhú vlnu nákazy
  • Za deň im pribudlo 942 nových prípadov nakazenia

Singapurské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že „predbežne potvrdilo“ ďalších 942 prípadov od soboty. Hoci ministerstvo uviedlo, že stále pracuje na podrobnostiach prípadov, „veľká väčšina“ nových prípadov sa týka držiteľov pracovných povolení, ktorí žijú v internátoch zahraničných pracovníkov. V týchto zariadeniach bolo nájdených mnoho nových zdrojov infekcie. Muži, zvyčajne z iných ázijských krajín, ktorí pracujú väčšinou v lokálnom stavebníctve. Ak sa potvrdia všetky predbežné prípady, celkový počet nakazených v Singapure by sa zvýšil na takmer 6 000.

Tento týždeň zaznamenala krajina juhovýchodnej Ázie skok v počte infekcií, čo znamenalo posun od relatívne nízkych počtov prípadov, ktoré mali ešte len pár dni dozadu. Už včera však zaznamenala táto malá krajina nárast nakazených a to o 623 prípadov. Je jasné, že Singapur nie je ani zďaleka vonku z najhoršieho, ale práve naopak, čelí druhej vlne nákazy. 

Na paniku nie je dôvod! 

Aj takéto headliny sme mohli vidieť v Slovenských médiách len pred pár týždňami. Slovenka Ingrid, ktorá žije v Singapure, zverejnila niekoľko videí o tom, ako Singapur úspešne bojuje proti COVID-19. Aj keď podľa Ingrid nie je dôvod na paniku, krajina ešte ani zďaleka nie je z najhoršieho vonku. 8 príkladov ako úspešne bojuje Singapur s chorobou možno stále platí, treba však v dodržiavaní či už opatrení, ale aj všeobecných odporúčaní stále pokračovať.

 

Zdroje: CnBc.com, Worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech