Situácia sa nezlepšuje. Slovensko hlási viac ako 1000 nových prípadov nákazy

  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň sa zvýšil o 1 054
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 8 959
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 388
AktualneSIU
  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň sa zvýšil o 1 054
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 8 959
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 388

Testy v sobotu odhalili 1 054 ľudí nakazených novým koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku tak potvrdili spolu už 19 851 infikovaných. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 8 959 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je 548 449. V evidencii pribudlo 78 vyliečených pacientov. Ochorenie prekonalo spolu 5631 ľudí. Nepribudlo žiadne úmrtie.

COVID-19: Pribudlo 1054 nakazených, vyliečilo sa ďalších 78 ľudí 👉Na Slovensku pribudlo 1054 ľudí s ochorením…

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Sonntag, 11. Oktober 2020

Pozitívne testovaní boli v Prešovskom kraji (248), Žilinskom kraji (213), Trenčianskom kraji (180), Trnavskom (128), Nitrianskom (107), Košickom (70), Bratislavskom (55) a Banskobystrickom (53).

Nové opatrenia ako počas prvej vlny

Pandemická komisia Vlády SR (PK) zasadala v sobotu 6 hodín, Ústrednému krízovému štábu (ÚKŠ) pripravila súbor opatrení na odporučenie, ktoré majú zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19 medzi nami. ÚKŠ začína dnes predpoludním zasadať, verejnosť dostane následne komplexné informácie.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí verí, že súbor opatrení PK krízový štáb podporí. Podľa šéfa rezortu ide o opatrenia, ktoré pomôžu zastaviť krivku smerujúcu k trendu susedov v Česku. Efektívny dopad opatrení v praxi sa podľa odborníkov odrazí v praxi. Hlavný hygienik SR Ján Mikas sprísnenie opatrení podporil.

Hospodárske noviny zistili, že v rámci zavedenia nových opatrení, v našej krajine môže nastať zatváranie, aké sme museli absolvovať počas prvej vlny na jar.

Zatvorené by mali zostať všetky stredné školy, no opatrenia môžu zasiahnuť aj stravovacie zariadenia. Tvrdé obmedzenia sa podľa informácií HN dotknú aj ďalších prevádzok. 

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Zdroje: covid-19.nczisk.sk, hnonline.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech