Školiteľ nevidí na diplomovke Borisa Kollára nič zlé, práca je podľa neho v poriadku

  • Školiteľ Kollárovej diplomovky Jozef Minďaš hovorí, že práca splnila všetky kritériá
  • Podľa strany Spolu je Kollárova diplomová práca spolovice okopírovaná
Boris Kollár
TASR/Michal Svítok
  • Školiteľ Kollárovej diplomovky Jozef Minďaš hovorí, že práca splnila všetky kritériá
  • Podľa strany Spolu je Kollárova diplomová práca spolovice okopírovaná

Predseda parlamentu a šéf strany Sme Rodina Boris Kollár čelí obvineniam, že okopíroval diplomovú prácu a titul Mgr. tak získal neoprávnene. Jeho školiteľ, vedec Jozef Minďaš, si však myslí, že Kollár postupoval správne a práca splnila všetky podmienky, ktoré splniť mala. „Ja myslím, že na tlačovke bolo povedané to, čo malo byť. Ja ako školiteľ som nemal nejaké výhrady,“ povedal Jozef Minďaš pre Aktuality.sk.

Boris Kollár obhájil prácu s názvom „Dôsledky klimatickej zmeny a možné adaptačné opatrenia v jednotlivých sektoroch“. Školiteľom bol Jozef Minďaš, oponentom Ivan Zuzula. 

Odkopírované slová v diplomovej práci od slova do slova nie sú v poriadku.“ Dodal ale, že v prípade študenta Borisa Kollára o kopírovanie nešlo. „Nie sú odkopírované. Nepamätám sa, ako to hodnotil oponent. S obhajobou nebol problém. Podstatné je stanovisko štátnicovej komisie,“ cituje Minďaša spravodajský web.

NÁZOR: Aha, takže vy nie ste plagiátori?! Úprimne, odvážne a najmä pre ľudí

Na zhodné pasáže v Kollárovej diplomovke a práci jeho školiteľa upozornila strana Spolu. Juraj Hipš tvrdí, že zhoda je až 50 percent. Sám Kollár neskôr na tlačovej besede uviedol, že zhoda v registri je len niečo cez 24 percent, pričom až 30-percentná zhoda je bežná.

Opozícia vyzýva Borisa Kollára na odstúpenie, jeho koaliční kolegovia sa k problematike stavajú opatrne. Premiér Igor Matovič sa s predsedom parlamentu mal dnes stretnúť. Povedal však, že Boris Kollár „je rovný človek“ a „je natoľko svojprávny, aby vyvodil zodpovednosť“. Premiér zrejme očakáva, že Kollár svoju funkciu ponúkne sám.

Štvrtkovú schôdzu parlamentu, na ktorej sa malo o Kollárovi hlasovať, však šéf Sme Rodina ani nezvolal.

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá