Skupina Proxenta sa ostro vyhradzuje voči zavádzajúcim vyjadreniam v článku denníka SME z 18.6.2024
Tvrdenia anonymného zdroja, ktorý uvádza denník SME vo svojom článku o projekte Baracocoa, sú klamlivé a krajne zavádzajúce, s úmyslom závažne poškodiť dobré meno skupiny Proxenta a narušiť jej podnikanie. Proxenta preto podnikne všetky dostupné právne kroky na ochranu dobrého mena skupiny a svojich investícií.
Zároveň chce uistiť všetkých svojich klientov, že projekt Baracocoa napreduje a napĺňa všetky legislatívne aj zmluvné podmienky. V predmetnom článku denníka SME je uvedené, že všetky informácie sú v prospekte, ktorý je uverejnený aj na webe Proxenta. O napredovaní projektu sú verejne dostupné informácie, ktoré priebežne komunikujeme aj širokej verejnosti.
Skupina Proxenta vždy jasne a transparentne informovala svojich investorov aj verejnosť o svojich investíciách aj výsledkoch hospodárenia. Len pred dvoma mesiacmi poskytla verejnosti prostredníctvom médií komplexné a detailné informácie o svojich hospodárskych výsledkoch.
Upozorňujeme, že denník SME narába v článku so špekulatívnymi informáciami z údajného utajeného zdroja, ktorého očividným účelom bolo zavádzajúco informovať o skupine a diskreditovať jej podnikanie.

S pozdravom,
Pavol Kožík,
Generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta
Čítaj viac z kategórie: PR