Skupina Slovákov vytvorila unikátny produkt. Slovákom šetrí čas aj peniaze

  • Online meetingy sú čoraz populárnejšie, služobné cesty však firme prinesú omnoho viac
  • Firmy neustále bojujú s vyúčtovaním po služobnej ceste, partia Slovákov sa rozhodla tento problém vyriešiť
  • Vytvorila riešenie, ktorá firmám šetrí čas aj peniaze
Molea
Unsplash
  • Online meetingy sú čoraz populárnejšie, služobné cesty však firme prinesú omnoho viac
  • Firmy neustále bojujú s vyúčtovaním po služobnej ceste, partia Slovákov sa rozhodla tento problém vyriešiť
  • Vytvorila riešenie, ktorá firmám šetrí čas aj peniaze

Pracovné cesty sú pre firmy mnohokrát nočnou morou. Idú do peňazí a ich príprava je skutočne zdĺhavý proces. Skupina Slovákov sa firmám rozhodla uľahčiť prácu a ušetriť peniaze aj čas.

Prelomovým riešením Molea inovujú oblasť, v ktorej firmy zlyhali, a úspešne sa im to darí. Slovákom dokazujú, že zorganizovať pracovnú cestu nie je vôbec náročné. 

Autori aplikácie boli dlhodobo v kontakte s účtovníkmi či s asistentami vo veľkých firmách. Počuli o tom, ako účtovníci trávia dlhé hodiny vyúčtovaním služobných ciest a asistenti hľadaním ideálnych leteniek a hotelov. Rozhodli sa tento proces zjednodušiť ľahko ovládateľnou mobilnou aplikáciou.

„Mnohé spoločnosti ešte dnes riešia pracovné cesty zastaralým spôsobom. V 21. storočí už však nie je priestor na papiere. Chýbal nám na Slovensku produkt, ktorý by celý proces uľahčil a firmám ušetril čas aj peniaze,“ opisuje manažérka Noémi Bogyó. 

15052020rekonstrucieciestokresPresov08702600
zdroj: TASR - V aplikácii Molea užívateľ zadá parametre pracovnej cesty a v priebehu niekoľkých sekúnd dostane výhodnú kombináciu leteniek, ubytovania aj iných položiek, o ktoré má záujem. Využiť ju však môže aj na pracovné cesty po Slovensku.

Takto vyzerá moderná pracovná cesta

V súčasnosti existuje viacero bookingových portálov, prostredníctvom ktorých si človek dokáže rezervovať výhodné letenky či ubytovanie a následne nahodiť bločky do účtového systému alebo ich odovzdať zamestnávateľovi.

Predstavuje to ale zdĺhavý proces. Nové technológie sú však dnes schopné automatizovať procesy a uľahčiť prácu účtovníkom, asistentkám či živnostníkom.

Spomínaná Molea napríklad poskytuje technológie, ktoré zlučujú dáta z globálnych platforiem. Ponúka efektívne riešenia a Slovákom ukazuje, ako má vyzerať moderná pracovná cesta.

17211789_1456451447760803_2901631782463777569_o
zdroj: Facebook/Letisko Bratislava / Airport Bratislava - Nové technológie sú však dnes schopné automatizovať procesy a uľahčiť prácu účtovníkom, asistentkám či živnostníkom.Spomínaná Molea napríklad poskytuje technológie, ktoré zlučujú dáta z globálnych platforiem.
Ako platforma funguje?

V aplikácii Molea užívateľ zadá parametre pracovnej cesty a v priebehu niekoľkých sekúnd dostane výhodnú kombináciu leteniek, ubytovania aj iných položiek, o ktoré má záujem. Následne si ju na jednom mieste dokáže objednať aj všetko zaplatiť.

Užívateľ si tam dokáže naplánovať aj cestu autom, teda vypožičať auto od spoločnosti rentalcars.com. V aplikácii funguje aj navigácia.

Vyhľadanie ubytovania prostredníctvom Molea je možné vykonať troma spôsobmi. Prvou možnosťou je špeciálna ponuka v hlavnom výbere od spoločnosti Pelikán. Druhým riešením je kliknutie na mapu v požadovanom meste, kde sa zobrazia všetky dostupné ubytovania.

Treťou možnosťou je agent, ktorý sám celú služobnú cestu naplánuje. Všetky doklady a bločky o platbe ubytovania, letenky či stravy následne užívateľ nahráva do aplikácie.

Po uzavretí cesty klient obdrží mail od Molea, kde vám zašleme report vydokladovanej služobnej cesty,“ vysvetľuje Juliana Bohunská, projektová špecialistka. 

Chcem vedieť viac o aplikácii Molea →

Zvyšuje produktivitu a optimalizuje náklady

Platforma na pracovné cesty môže zamestnávateľom poskytnúť mnoho užitočných nástrojov a funkcií, ktoré zjednodušujú a optimalizujú riadenie pracovných ciest ich zamestnancov. Prispieva k efektívnejšej organizácii a zvýšenej produktivite.

Molea je platforma, ktorá pozostáva z časti – mobilná platforma pre cestovateľov a web rozhranie pre účtovníkov a web systém na manažovanie. 

Zamestnávateľ cez web rozhranie má možnosť centrálne spravovať a monitorovať pracovné cesty svojich zamestnancov. Môže sledovať plánované cesty, náklady aj harmonogram.

Vďaka čomu zamestnávateľ zvýši kontrolu nad cestovnými výdavkami, optimalizuje náklady a zlepší proces schvaľovania a vrátenia nákladov.

Platforma umožňuje zamestnancom jednoduché zaznamenávanie nákladov, sledovanie pracovných hodín a spravovanie kalendára. Tým zjednodušuje aj administratívne úlohy účtovníkov.

„Platforma na pracovné cesty je skvelým nástrojom pre zamestnávateľov, ktorý zlepšuje riadenie a organizáciu pracovných ciest, zvyšuje efektivitu a produktivitu zamestnancov a zabezpečuje ich bezpečnosť počas ciest,“ ozrejmuje Noémi Bogyó.

Viacero výhod má platforma aj pre zamestnancov, ktorí sa už nemusia obávať straty bločkov.

BBB_2367
zdroj: Stratitup - Aplikácia na pracovné cesty môže zamestnávateľom poskytnúť mnoho užitočných nástrojov a funkcií, ktoré zjednodušujú a optimalizujú riadenie pracovných ciest ich zamestnancov.

Prečo sú pracovné cesty dôležité?

Napriek tomu, že homeoffice alebo práca z domu sa za posledné roky stáva novou normou, osobné pracovné stretnutia či služobné cesty sú stále dôležité. Prečo online meetingy nikdy nenahradia služobné cesty?

Napríklad pri tvorbe produktov, ktoré firma vyrába za hranicami Slovenska, je veľmi dôležité, aby sa s výrobcom stretla aj osobne. Ubezpečí sa v tom, aká je úroveň továrne, kde sa produkt vyrába či aký personál stojí za samotnou výrobou.

Samozrejme, to pomôže aj menu firmy, ktorá môže na sociálnych sieťach či svojom webe prezentovať, kde a ako produkt vzniká. To umocní dôveru zákazníkov o danú značku. 

Služobné cesty sú tiež skvelou príležitosťou na prezentáciu firemnej kultúry, hodnôt a vízie. Uľahčujú naviazanie obchodných vzťahov, nadobúdajú sa nimi nové kontakty aj príležitosti. 

Cestovný manažment ako hlavný pilier modernej firmy

Cestovný manažment je kľúčovým pilierom pre úspešné riadenie cestovných aktivít vo firme, organizácii či inštitúcii. Jeho dôležitosť vyplýva z mnohých aspektov, ktoré ovplyvňujú nielen plynulý priebeh služobných ciest, ale aj finančnú udržateľnosť a zvýšenie produktivity zamestnancov

„Cestovný manažment dokáže zabezpečiť výhodnejšie ceny za letenky, ubytovanie a iné služby, čím prispieva k zvýšeniu ziskov a efektívneho využitia finančných prostriedkov,“ konštatuje Juliana Bohunská.

Efektívny cestovný manažment môže podporovať aj trvalo udržateľné cestovanie, napríklad podporou ekologickejšieho dopravného prostriedku alebo preferenciou ekologicky zodpovedných ubytovacích zariadení.

Aj Molea do budúcna plánuje prezentovať udržateľné spôsoby dopravy. Jej cieľom je budovať uvedomenie ľudí o životnom prostredí a vytvoriť priamo v aplikácii kalkulačku uhlíkovej stopy.

„Investícia do kvalitného cestovného manažmentu je zmysluplným rozhodnutím pre každú organizáciu, ktorá si cení efektívne riadenie svojich cestovných aktivít. Rovnako je dôležitá aj pre bežného cestovateľa. Preto do budúcna chceme vytvoriť balík, ktorý firmy budú dávať zamestnancom ako zamestnanecký benefit. Bude im slúžiť na ich súkromné cesty,“ uvádza na záver Noémi Bogyó.

Koľko to bude stáť?

Platforma Molea sa zaoberá manažmentom služobných ciest. Užívateľom zabezpečuje vyúčtovanie služobnej cesty, nahrávanie bločkov a dokladov pomocou QR kódu.

Poskytuje aj služby elektronického vyúčtovania zo služobnej cesty či kalkuláciu diét – tuzemských aj zahraničných. Prináša aj pravidelné aktuality zo sveta služobných ciest a biznisu.

Molea ponúka 5 balíkov, ktoré si živnostník či firma môže vybrať. Najmenší balík je určený pre maximálne 5 zamestnancov a jeho cena je 9,50 €, pre 20 zamestnancov funguje balík Molea L v hodnote 76 € za mesiac.

V ponuke je aj Molea Premium – ide o balík šitý priamo na mieru klienta. Molea Benefit zas ponúka vlastného agenta, ktorý plní požiadavky klienta. Síce agenta ponúkajú všetky balíky, pri Molea Benefit ide o agenta, ktorý zamestnancom riadi aj ich súkromné cesty či dovolenky.

Chcem vedieť viac o aplikácii Molea →

 

Leták – zamestnanec a účtovník spolu

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá