Skúsenosti nepotrebuješ. Najobľúbenejšia pojazdná kaviareň v Bratislave teraz hľadá nových milovníkov kávy

  • Niektorí o ich káve hovoria, že je najlepšia v meste
  • Pán králiček si v Bratislave za roky pôsobenia vydobyl stabilnú pozíciu aj v očiach mnohých kávových fajnšmekrov
  • Aktuálne má v hľadáčiku nových baristov, nie je však jediný
Pán Králiček
  • Niektorí o ich káve hovoria, že je najlepšia v meste
  • Pán králiček si v Bratislave za roky pôsobenia vydobyl stabilnú pozíciu aj v očiach mnohých kávových fajnšmekrov
  • Aktuálne má v hľadáčiku nových baristov, nie je však jediný

Pán Králiček bol založený ešte v roku 2012 Martinom Králikom. Išlo vôbec o prvú pojazdnú kaviareň v Bratislave. Od svojho vzniku sa mu vďaka originálnemu konceptu a kvalite podarilo vybudovať komunitu verných zákazníkov.

Ide vlastne o akýsi malý kávový svet, ktorý jazdí po uliciach Bratislavy vo svojich pojazdných kaviarňach a praží kávy z ďalekých kútov sveta. Skúsení „pouliční“ baristi ti pritom vždy sprostredkujú kávový zážitok na úrovni špičkovej kaviarne.

Celý koncept je postavený na troch princípoch. Tým prvým je to, ako na prvý pohľad vyzerá, a teda čistý vzhľad a jednoduchá ponuka. Druhým bodom sú ľudia – musia o káve mať vedomosti alebo sa chcieť dozvedieť viac. Tretím, no nie menej dôležitým, je produkt, ktorým chcú dosiahnuť čo možno najvyššiu kvalitu v daných podmienkach.

Martin priznáva, že pojazdné kaviarne sú istým spôsobom limitované. Naopak, kamenná kaviareň dáva baristom možnosť pripravovať kávu v kontrolovaných podmienkach, pripravovať alternatívy a všeobecne ponúka ďalšie možnosti, ako s kávou pracovať.

Mladý podnikateľ si aj preto otvoril kamennú kaviareň s názvom Priestor. Išiel do toho aj napriek tomu, že sa tejto myšlienke spočiatku veľmi bránil. Názov Priestor odráža to, čo chcú v Pánovi Králičkovi robiť – priestor na kávu, stretávanie sa s ľuďmi a na čokoľvek, čo príde. Okrem svojej kávy ponúkajú aj vína od slovenských vinárov či pivo z malých slovenských pivovarov.

zdroj: Pán Králiček

Aj keď Pánovi Králičkovi za tých 9 rokov, odkedy vznikol, vyrástla v Bratislave slušná konkurencia, prvenstvo mu nikto nezoberie. A kvalitu, ktorou sa preslávil, si dokázal udržať. Ak sa chceš podieľať na príbehu tejto úspešnej slovenskej značky aj ty, aktuálne máš túto možnosť.

„Na naše pojazdné kaviarne hľadáme nové posily. Nemáš skúsenosti? Nevadí, radi ťa zaučíme. Očakávame flexibilitu a zodpovednosť. Ak máš chuť pracovať s výberovou kávou, pošli nám svoj životopis na [email protected] Tešíme sa na teba,“ píše sa v popise pracovnej ponuky. V ponuke je odmena vo výške 5 eur na hodinu v čistom a tvoje budú aj všetky tringelty.

zdroj: Pán Králiček

Príspevok na tetovanie

Ak pre teba nie je pozícia „pouličného“ baristu to pravé, nových ľudí hľadá aj kultový bratislavský podnik v centre Bratislavy. „V Urban House sme zbláznení do výberovej kávy a chceme mať pri sebe ľudí, ktorí to cítia rovnako. Káva je pre nás životný štýl, ak to máš rovnako, hlás sa a pracuj s nami. A zarobíš minimálne 950 eur netto,“ píše sa v popise ponuky práce.

Tvojou úlohou bude príprava kávy vrátane alternatívnych metód či práca so speciality coffee a prémiovými čajmi. Na tejto pozícii sa ti bude hodiť všeobecný prehľad v baristickej oblasti a cudzie by ti nemalo byť latte art ani moderné espresso.

zdroj: Urban House

Navyše na tejto pozícii dostaneš príspevok na tetovanie a zamestnávateľ ťa pošle aj na baristické a barmanské školenia alebo tréningy. Nevyhneš sa ani produktovým školeniam a návštevám pražiarne, ktoré budú spojené s cuppingom.

Chcel/a by si pracovať v gastre?

Tím barmanov a baristov momentálne dopĺňa aj nové bistro Mint na Herlianskej ulici. Sami si tu pražia kávu, vyrábajú vlastné nápoje, ako smoothies, limonády, kombuchy, cold brew, miešané nápoje, a ich špecialitou je nealko gin tonic.

„Sústredíme sa hlavne na čerstvé potraviny, veľa veľa ovocia a minimum cukru, prípadne žiadny,“ objasňuje podnik.

Pracovať tu môžeš na trvalý pracovný pomer a termín nástupu je ihneď, prípadne dohodou. Na účet ti mesačne pristane od 1 100 do 1 330 eur v hrubom a pracuje sa na krátky/dlhý týždeň.

Zdroje: Pán Králiček, Urban House, Mint

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie