Najvplyvnejší muž hudobného priemyslu investoval do projektu mladých Slovákov. Milionára dostali do kolien

  • Startup Simplicity hlási veľký úspech
  • Do ich aplikácie vložil dôveru významný investor
Na snímke je podnikateľ Russell Wendell Simmons a spoluzakladateľ SimpliCity Andrej Krúpa
Na snímke je podnikateľ Russell Wendell Simmons a spoluzakladateľ SimpliCity Andrej Krúpa, Wikimedia.org/David Shankbone, archív Startitup
  • Startup Simplicity hlási veľký úspech
  • Do ich aplikácie vložil dôveru významný investor

Andrej Krúpa a Juraj Gago sú ambiciózni mladí podnikatelia, ktorí svojimi inováciami bodujú už aj vo svete. Ich aplikáciu Simplicity využívajú desiatky svetových miest a expandujú s ňou aj do stredoázijských regiónov. 

Vytvorili software, ktorý prepája samosprávy s obyvateľmi bez tradičného použitia sociálnych sietí či e-mailov. Aktuálne sú v desiatkach miest v USA, pričom expandujú najmä v Kalifornii. 

Najnovšie sa do ich radov pridal podnikateľ, hudobný magnát a filantrop Russell Wendell Simmons. Zastávať má pozíciu investora a člena poradnej rady. Po riadení umelcov ako Kurtis Blow, Run DMC, Whodini a Jimmy Spicer spojil Simmons svoje sily s producentom Rickom Rubinom a založil Def Jam Recordings.

Def Jam podpísal spoluprácu s takými menami ako Beastie Boys, Public Enemy, LL Cool J, Jay Z, DMX či Kanye West.

„Russell Simmons je skutočný vizionár a vybudoval si ohromujúcu kariéru tým, že dokázal rozpoznať skutočné talenty, trendy a nápady hodné podnikania s predstihom svojej doby,“ uviedol Gago.

Russell víta novú investíciu: „Som nadšený, že môžem byť súčasťou spoločnosti, ktorá má taký pozitívny vplyv na spôsob, akým mestá a členovia komunity komunikujú. Je to dôležitá služba, ktorá môže skutočne zmeniť životy ľudí.“

Čistý majetok 65-ročného Simmonsa sa v roku 2022 odhaduje na 350 miliónov amerických dolárov.

Simmons sa narodil v newyorskej štvrť Queens. Jeho otec bol správcom školy a jeho matka spravovala New York City Parks and Recreation Department. Jeho bratia sú maliar Daniel Simmons a Joseph Simmons, známy ako Rev Run z Run DMC.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Russell Simmons/Gdas (@unclerush)

V roku 1975 absolvoval August Martin High School a krátko navštevoval newyorskú City College. Ako sme spomenuli, Simmons spoluzaložil Def Jam v roku 1984 spoločne s Rickom Rubinom, ktorý v roku 1996 predal svoj podiel za 120 miliónov dolárov spoločnosti Universal Music Group.

V roku 1985 sa Simmons dokonca objavil aj vo filme Krush Groove, na ktorého produkcii sa podieľal.

Úspešní podnikatelia a startupisti, na ktorých môžu byť Slováci hrdí

Zisk investície

Treba tiež pripomenúť, že tím Simplicity sa už pred časom dostal k významnej investícii. Podpísali najväčšiu pre-seed investíciu v regióne, čo podľa Juraja pomôže aj ďalším mestám efektívnejšie komunikovať s občanmi.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Simplicity (@onesimplicity)

Išlo o šesťcifernú sumu, ktorú chcú rozumne použiť. Peniaze smerujú na nábor najlepších talentov doma na Slovensku, ako aj na následnú expanziu v zahraničí.

„Rozbiehame už prvé mestá v Kalifornii a radi by sme pokračovali aj v ďalších štátoch (USA). Sme len na začiatku našej cesty, preto to s pokorou berieme ako dôležitý krok vpred,” dodáva Gago.

 

Zdroje: LinkedIn/Juraj Gago, SimpliCity, caknowledge.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá