Skvelá Petra Vlhová získala 2. miesto v slalome v rakúskom Lienz

  • Slovenská reprezentantka Petra Vlhová dosiahla skvelý výkon aj v 2. kole slalomu v rakúskom Lienzi
  • V druhom kole skončila na 2. mieste
  • Na prvom mieste je Mikaela Shiffrinová
TASR
  • Slovenská reprezentantka Petra Vlhová dosiahla skvelý výkon aj v 2. kole slalomu v rakúskom Lienzi
  • V druhom kole skončila na 2. mieste
  • Na prvom mieste je Mikaela Shiffrinová

V minulosti sa Vlhová dostala v Lienzi na pódium raz, v decembri 2015 tam bola tretia v slalome za Švédkou Fridou Hansdotterovou a Švajčiarkou Wendy Holdenerovou.

Aj po 1. kole bola Vlhová druhá 

Po prvom kola populárna slovenská športovkyňa zaostáva iba o 26 stotín sekundy za americkou líderkou Mikaelou Shiffrinovou.

„Nebolo to až také zlé. Možno dolnú časť som mohla ísť rýchlejšie, musím si to ešte pozrieť. Úprimne povedané, na trati som sa až do polovice necítila až tak dobre, mala som z toho horší pocit. Je to však zatiaľ v poriadku.,“ uviedla Petra Vlhová po 1. kole v reakcii pre RTVS.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka Vlhová sa v prvom kole slalomu predstavila so štartovým číslom dva a na trati neurobila veľkú chybu. Po svojej jazde sa zaradila na prvú priečku, neskôr sa pred ňu dostala už len Shiffrinová. Americká suverénka na jednotlivých medzičasoch síce zaostávala za Vlhovou o niekoľko stotín, no v cieli sa dostala pred najlepšiu športovkyňu SR v roku 2019.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka Vlhová sa v prvom kole obrovského slalomu predstavila so štartovým číslom sedem a na trati neurobila vážnejšiu chybu. Po svojej jazde sa zaradila na tretiu priečku, neskôr sa pred ňu dostala aj spomenutá Mina Fürst Holtmannová.

Vlhová ako úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne mala pred druhým kolom dobrú šancu na tohtosezónne maximum v obrovskom slalome SP, keďže v závere októbra bola v rakúskom Söldene štrnásta a koncom novembra v americkom Killingtone šiesta.

Zdroje: SITA, RTVS

Najnovšie videá

Trendové videá