SKVELÁ SPRÁVA: Slovenská Hella bude dodávať komponenty pre spoločnosť Tesla

  • Slovenský automobilový trh Hella bude dodávať komponenty pre spoločnosť Tesla
  • Prvé dodávky už opúšťajú závody v Kočovciach a Bánovciach nad Bebravou
Hella x Tesla
Hella Slovakia Lighting, TASR/Radovan Stoklasa, TASR/AP Photo/Matt Rourke, File
  • Slovenský automobilový trh Hella bude dodávať komponenty pre spoločnosť Tesla
  • Prvé dodávky už opúšťajú závody v Kočovciach a Bánovciach nad Bebravou

Výrobca svetelnej techniky a elektroniky pre automobilový trh Hella Slovakia Lighting sa stal exkluzívnym dodávateľom svetiel pre jeden z nových modelov americkej spoločnosti Tesla.

Ako informoval generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan, prvé dodávky už opúšťajú výrobné závody v Kočovciach a Bánovciach nad Bebravou, kde je výroba situovaná.

Obrovská prestíž

V kočovskom závode sa vyrábajú predné svetlá, zadné svetlá zasa v Bánovciach nad Bebravou. Podľa Huťana sú dodávky určené pre nový závod Tesly v Grünheide pri Berlíne, pričom menšia časť dodávok by mala neskôr smerovať aj na trhy Číny a Mexika.

„Je pre nás veľká prestíž, že práve slovenské závody koncernu Hella sú prostredníctvom dodávok svetiel späté s ďalšou expanziou lídra elektromobility v Európe i na ďalších kontinentoch,“ uviedol Huťan.

tesla logo
zdroj: Unsplash/David von Diemar

Podľa jeho slov je elektromobilita v súčasnosti hlavným trendom v automobilovom priemysle a výrobcovia uprednostňujú elektrický pohon aj pred hybridnými pohonmi.

„Projekt má preto pre nás strategický význam, podporuje našu transformáciu smerom k znižovaniu závislosti od spaľovacích motorov a vytvára nové možnosti rozvoja. Som preto rád, že vďaka tomuto projektu máme už dnes zhruba 30 percent kapacít v Kočovciach a Bánovciach alokovaných práve pre elektromobilitu,“ doplnil Huťan.

Spoločnosť Hella Slovakia Lighting so sídlom v Kočovciach je zastrešujúcou organizáciou pre všetky výrobné závody a aktivity koncernu Hella na Slovensku.

Je lídrom výroby svetelnej techniky pre automobilový priemysel na Slovensku a s takmer 3 500 zamestnancami patrí k hlavným zamestnávateľom slovenského automotive.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá