Skvelé správy pre kávičkárov. Kultová značka kávy je už aj v slovenských obchodoch

  • Prémiovú kávu Costa Coffee si odteraz môžeš vychutnať aj u seba doma
  • Spoločnosť Coca-Cola uvádza produkty tejto kaviarenskej značky do bežného predaja na slovenskom a českom trhu
COSTA COFEE
Dan Timotin/ CEO Coca Cola HBC, Unsplash/ Taylor Francz
  • Prémiovú kávu Costa Coffee si odteraz môžeš vychutnať aj u seba doma
  • Spoločnosť Coca-Cola uvádza produkty tejto kaviarenskej značky do bežného predaja na slovenskom a českom trhu

Na Slovensku sú to zatiaľ obchodné reťazce Tesco, Kraj a Metro. Spoločnosť plánuje ďalej rozširovať dostupnosť produktov aj do ostatných predajných reťazcov na oboch trhoch.

Celé portfólio si môžeš zakúpiť aj v Costa Coffee kaviarňach. Slovensko a Česko patria do prvej vlny 15 krajín, z celkového plánovaného počtu 28 krajín, kde sú produkty Costa Coffee v retaile dostupné.

Odborník: Večerná šálka kávy stimuluje mozgové centrá a aktivuje fantáziu. Má v sebe ďalšie veci, o ktorých si nevedel

Jednu z najväčších globálnych akvizícií v hodnote 4,3 miliardy eur dokončila spoločnosť Coca-Cola v minulom roku. Ujala sa tak príležitosti rozšíriť svoje portfólio o jednu z najviac rastúcich kategórií na svete.

Jazyk poistený na 10 miliónov libier

 „Bratov Costových stálo 112 pokusov, kým priviedli na svet jedinečnú receptúru Mocha Italia a dodnes sú pri jej výrobe dodržiavané rovnako prísne pravidlá a vysoké štandardy, ktoré spĺňa iba 5 % všetkých vypestovaných kávových zŕn. Na celú produkciu navyše dohliada kávový majster Gennaro Pelliccia, ktorého jazyk je poistený na 10 miliónov libier,“ hovorí Milan Baka, riaditeľ kávovej divízie Coca-Cola HBC pre ČR a SR.

COSTA COFEE
zdroj: COSTA COFEE/ Milan Baka/ Coca-Cola HBC

Costa Coffee od roku 2010 mnohokrát vyhrala titul Najlepšieho európskeho kaviarenského reťazca, v rámci prestížnej súťaže European Coffee Awards. Od minulého roka sa aj Slovensko, so svojou prvou kaviarňou tejto značky v Bratislave, zaradilo medzi 32 krajín sveta, v ktorých je dnes celkom 3 820 kaviarní.

„Slováci, rovnako ako Česi, milujú kvalitnú kávu a my sme radi, že sa nám podarilo priniesť naše ikonické kaviarne aj na slovenský trh. Costa Coffee si však nezakladá len na kvalite, ale aj na podpore plantážnikov, vďaka ktorým sa k nám dostávajú tie najkvalitnejšie zrnká kávy na svete – 100 % z nich má certifikát Rainforest Alliance, „ dopĺňa Aleš Fránek, riaditeľ siete kaviarní Costa Coffee v ČR a SR, ktorú prevádzkuje spoločnosť Lagardère Travel Retail.

COSTA COFEE
zdroj: COSTA COFEE/ Aleš Fránek/ Lagardere

Rozvoz kávy 

Značka nezaostáva ani v rámci zodpovedného podnikania. V jej kaviarniach postupne obmedzujú jednorazové plasty a úplne sa ich zbavia najneskôr do konca budúceho roka. V pláne je aj bezkontaktné objednávanie v mobile alebo rozvoz kávy.

Nová kampaň

Komunitu milovníkov kávy chce značka osloviť aj prostredníctvom komunikačnej kampane, ktorá vstup na trh sprevádza: „V dnešnej zrýchlenej dobe sa aj tie najjednoduchšie denné aktivity môžu pokaziť, ak človek nezačne deň šálkou kvalitnej kávy. A o tom je aj naša nová kampaň Lepšie začať s Costou, pomocou ktorej chceme rozšíriť rady Costa Lovers na Slovensku a v Českej republike,“ vysvetlila Kateřina Krčová, Brand manažerka z The Coca-Cola Company ČR a SR.

COSTA COFEE
zdroj: COSTA COFEE/ Kateřina Krčová/Coca-Cola Company

Čo je v ponuke?

Coca-Cola ponúka niekoľko prémiových zmesí kávy na domáce použitie. Aktuálne si môžeš kúpiť mletú kávu, zrnkovú kávu alebo kapsule kompatibilné s kávovarmi Nespresso. Tieto kávy je možné zohnať v štyroch variantoch:

  • Mocha Italia Signature Blend Medium (vyvážená zmes kávy Arabica a Robusta s jemnou orechovou chuťou)
  • Mocha Signature Blend Dark (intenzívna, tmavo pražená silná káva s výraznou karamelovou arómou)
  • Bright Blend (ľahšia, pražená zo 100% zŕn Arabica so sladšou chuťou čokolády, citrónovej kôry a karamelu)
  • Colombian Single Origin (exotická, pražená z jednodruhových zŕn z kolumbijských údolí so silným karamelovým nádychom, dostupná exkluzívne vo forme kapsúl kompatibilných s kávovarmi Nespresso).

Všetky kávové zrná sú pomaly pražené, vďaka čomu udržia väčšie množstvo prírodných olejov, a tým získajú výraznejšiu chuť. V roku 2021 budú uvedené aj kapsule kompatibilné s kávovarmi Dolce Gusto či Ready-to-drink nápoje v plechovkách s nízkym obsahom cukru.

Zdroj: Costa Coffee

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech