Skvelé správy pre vegánov, obľúbený podnik otvára prvú pobočku v Bratislave, Nitre a v Prešove

  • Obľúbená vegánska reštaurácie sa rozrastá
  • Otvára pobočky v Bratislave, Nitra a Prešove
Forky's vegan jedlo reštaurácia
Forky's
  • Obľúbená vegánska reštaurácie sa rozrastá
  • Otvára pobočky v Bratislave, Nitra a Prešove

Forky’s je koncept bistra-reštaurácie, kde sa všetko jedlo pripravuje z čisto rastlinných surovín. Značka vyrába aj vlastné vegánske produkty značky Forky’s, v predajných regáloch, ktoré sú súčasťou bistra, ale nájdeš aj špeciality z celého sveta.

Koncept Forky’s vznikol v Brne otvorením bistra na Jezuitskej 1. „Od začiatku bolo naším cieľom vytvoriť sieť ďalších podnikov tak, aby sa čo najprirodzenejšie rozšírili po celom svete,“ píšu zakladatelia na svojom webe. 

Bistro patrí v Česku medzi jedno z najobľúbenejších. Je chutné, cenovo dostupné a prostredie v, ktorom sa prevádzky nachádzajú, sú naozaj originálne.

Dnes sa značka rozrastá po celom Slovensku. K existujúcej prevádzke v Trnave a Žiline sa pridá jedna v Bratislave na Páričkovej ulici, v Nitre a Prešove. 

„Rátame s tým, že v bratislavskej pobočke sa nám podarí zariadiť priestor s 50 miestami na sedenie. Ponuka bude zo začiatku tá istá, ako má v súčasnosti trnavská pobočka. Termín otvorenia je október, nakoľko ide však o novostavbu, presný termín sa stále posúva. Pobočka v Nitre je v štádiu riešenia,“ pre Stratitup za spoločnosť Forky’s uviedla Martina Domoráková.

Slovenská ale aj svetová kuchyňa

Cieľom našej kuchyne je ponúknuť hosťom klasické pokrmy slovenskej i svetovej kuchyne, ale aj nové poňatia pokrmov ako napr. superbowls – chuťovo a nutrične bohaté veľké šalátové misky s vysokým podielom quinoy,“ píše reštika na webe.

Majoritnou časťou ponuky je street food, čo je zdravá forma fast foodu, ktorá sa od klasického líši nulovým obsahom cholesterolu, vysokým obsahom vlákniny, vitamínov a minerálov a prvotriednou kvalitou surovín.

Nielen pre vegánov

Rastlinná strava nie je iba pre vegánov. Ak máš rád burgre alebo tortilla wrapy, skús ako to chutí bez mäsa. Pri niektorých nepoznáš rozdiel. „Zákazníci s intoleranciou na lepok si u nás vždy vyberú z bohatej ponuky bezlepkových pokrmov. Pre vitariánov so zameraním na RAW stravu máme v ponuke okrem iného i skvelé wrapy zo zeleninovej „kože“, ktorú sušíme vždy cez noc v prvotriednej sušičke.“

Forky’s dokazuje, že jedlo úplne bez živočíšnych prísad môže byť nielen zdraviu prospešné a ohľaduplné k okoliu, ale i krásne a chutné.

Bez plastu

Značka si dá záležať na životnom prostredí, „preto si u nás môžete akýkoľvek pokrm odniesť so sebou v bio-plastovom 100 % ekologicky odbúrateľnom obale (PLA). Pre všetky balené jedlá používame obaly, vyrobené výhradne z rastlinnej biomasy (kukurice, repa, zemiaky, obilniny), ktoré sú ľahko rozložiteľné. Veríme, že je to správny krok, ktorý oceníte aj napriek vyššiu cenu týchto k prírode šetrných materiálov.“

Zdroj: Forky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech