Skvelý úspech startup tímu Revolware. Opäť ukázali, že majú neprekonateľné nápady

  • Koncept hackathon je populárny najmä v San Franciscu, New Yorku, Londýne, Berlíne či Tel Aviv
  • Ich cieľom je vytvoriť na Slovensku podmienky pre kreatívnych, inovatívnych podnikateľov s ambíciami
Hackathon
Hackathon
  • Koncept hackathon je populárny najmä v San Franciscu, New Yorku, Londýne, Berlíne či Tel Aviv
  • Ich cieľom je vytvoriť na Slovensku podmienky pre kreatívnych, inovatívnych podnikateľov s ambíciami

Partia okolo Martina Hrabovca, tím Revolware, sa stávajú „postrachom” slovenských hackathon programov. Po predošlých víťazstvách na Startup víkende, „Rozbehni sa! Najlepší nápad” či Swiss Re hackathone vyhrali aj Elanor HR challenge 2021. 

Opäť sa im podarilo vytvoriť najinovatívnejšie riešenie výzvy, ktorú priniesla HR spoločnosť Elanor. Tá, spolu s inovačným centrom Campus Cowork, zorganizovala akciu, ktorá mala jasný cieľ. Narušiť aktuálne fungovanie HR odvetvia a inovovať ich aktuálny HR software.

Koncept hackathon je populárny najmä v svetových startup huboch ako San Francisco, New York, Londýn, Berlín či Tel Aviv. Postupne sa udomácňuje aj na Slovensku. Jeden z najčastejších organizátorov takýchto súťaži je inovačné centrum, spojené s coworking priestorom, Campus Cowork. 

Hackathon
zdroj: Hackathon

Ich ambícia je vytvoriť na Slovensku podmienky pre kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí majú ambíciu vytvárať svetové aplikácie, softvéry či produkty. Práve takéto príležitosti vytvárajú znalostnú ekonomiku a prinášajú na Slovensko odborníkov z viacerých odvetví.

Hackathon trvá obvykle od 24 do 48 hodín, počas ktorých sa okrem programovania, plodných debát a networkingu do noci zje veľa pizze a vypije množstvo energy nápojov. Na riešenie HR challenge mali tentoraz tímy niečo viac ako 24 hodín. Začiatok akcie bol naplánovaný na piatok o 14:00 a vyhlásenie výsledkov už na druhý deň, v sobotu o 17:00. 

Na Slovensku je plno šikovných dizajnérov a programátorov. Tí často predávajú svoje služby do Ameriky, Londýna, Berlína či juhovýchodnej Ázie, veľkým svetovým firmám. To je veľká výhoda online prostredia a digitalizácie dnešnej doby. Aj na Elanor HR challenge sa podarilo dostať špičku z odvetvia. Súťažiť prišlo päť tímov, konkrétne Stylers cloud, Revolware, Netgrif, ProjectON a Pixwell.

Výzvy boli tri, na víťazstvo a “prize money” 5 000 eur stačilo prezentovať jedno kreatívne riešenie. „Zadanie bolo celkom náročné a bola to naozaj challenge. Elanor softvér je veľmi komplexný a trvalo nám naozaj dlho pochopiť, ako, kde a čím máme vôbec začať,” hovorí zástupca víťazného tímu, Martin Hrabovec.

Martinov tím nakoniec ukázal najväčšiu ochotu „zabojovať” o pomyselnú trofej najinovatívnejšieho riešenia a prize money 5 000 eur. Chalani sa rozhodli zostať v Campus coworkingu celú noc a „makať” na zadaní. 

Pri finálovej prezentácii bolo skvelé vidieť energiu, vtip, nápaditosť a profesionalitu mladých chalanov. Mám viac ako 20 rokov skúsenosti v IT biznise, obchode a „ľudskosť” spojená s kvalitou a profesionalitou vždy vyhráva,” povedal po finálovom verdikte poroty, ktorej bol sám súčasťou, CEO Campus Cowork Tomáš Očenáš.

Hackathon
zdroj: Hackathon

Je dôležité poznamenať, že tak ako víťaz môže byť len jeden, porazený nebol nikto. Každý tím si totiž odniesol nové kontakty z brandže, cenné skúsenosti, potenciálny biznis do budúcna a ako bonus to bol výborný teambuilding. Súťažné tímy ukázali, akú veľkú silu majú akcie ako hackathon. 

Príchod do nového, „nepopísaného” prostredia, nadšenie a expertíza profesionálnych tímov, skúsenosť so startup svetom tzn. rýchla analýza výziev, testovanie nápadov, ich realizácia, niekedy doslova za hodiny. Toto sú výhody konceptu hackathon.

S akciou sme veľmi spokojní. Sami sme nevedeli, čo na konci dňa vznikne. Dostali sme päť špičkových profesionálnych riešení, s ktorými môžeme teraz pracovať. Určite to nebola posledná akcia takéhoto druhu v rámci našej firmy. Radi sa so startupistami spojíme opäť a zinovujeme časti nášho biznisu,” uviedol spokojný člen predstavenstva Elanor group, Ondřej Kolařík.

Zdroj: Hackathon PR

Najnovšie videá

Trendové videá