Šli sme k „moru“ na bicykli za jediný deň. Top miesto na dovolenku je len pár kilometrov od hraníc

  • Za relaxom pri vode nemusíš ísť cez pol sveta za dve výplaty
  • Vyber sa k Neziderskému jazeru v Rakúsku
  • Dostane ťa čistou vodou i množstvom aktivít
muž sa pokúša postaviť na paddleboarde, za sebou má jachty, žena na lodi s čajkou v pozadí, cyklista podáva bicykel kapitánovi lode a nastupuje na kompu
Jana Kristeková
  • Za relaxom pri vode nemusíš ísť cez pol sveta za dve výplaty
  • Vyber sa k Neziderskému jazeru v Rakúsku
  • Dostane ťa čistou vodou i množstvom aktivít

Keď rozmýšľame o letnej dovolenke s kúpaním, respektíve pri mori, len ťažko nám zíde na um Rakúsko. Asi preto, že je to vnútrozemská krajina a žiadne more nemá. 

Lenže Rakúsko má Neziderské jazero. Je veľkolepé rozlohou, ale najmä tým, čo ponúka turistovi. Láka sem atmosféra prímorských mestečiek, výborné služby a pestrá ponuka aktivít. Od kúpania cez víno po prírodu ti tam naozaj nič nebude chýbať. 

Neziderské jazero sme zažili a poradíme ti, kam sa ísť kúpať, ako sa okolo neho prepravovať či vydať na výlet na bicykli.

 

Neziderské jazero sľubuje rozľahlé pláže a výbornú vodu

Aj portál Startitup písal o tom, že náš západný sused má top kvalitu vody na kúpanie takmer všade. Neusiedler See, alebo po slovensky Neziderské jazero, nie je výnimkou.

Okrem toho, že je čisté, je aj trochu slané a poriadne rozľahlé. Preto si vyslúžilo prezývku „Rakúske more“. Jediné, čoho má málo, je voda, ktorá už dokonca niekoľkokrát vyschla, a je priemerne len cca 0,8 metra hlboká.

Navyše, na brehoch vyrástli súvislé pásy tŕstia. Síce je vďaka nemu prostredie ešte kúzelnejšie, no jeho vinou nemajú obce (okrem Podersdorfu) priamy prístup k jazeru.

Napriek tomu sa k Neziderskému jazeru za kúpaním ísť oplatí a ponoriť sa tu do vyhriatej a pokojnej vody. Pri brehoch totiž vyrástli kúpaliská s upravenými plážami. Áno, Rakúsko, vnútrozemská krajina, má naozaj pláže.

Niekde sú štrkové, inde pieskové, populárne sú trávnaté plochy. Sú rozľahlé, takže ľudia nie sú nalepení na sebe.

Trávnatá pláž, ľudia sedia pod stromom na dekách
zdroj: Jana Kristeková

Kúpaliská sú organizované (a ohradené) a s vynikajúcimi službami a vybavením. Nechýba im klasika každej pláže pri mori – ležadlá so slnečníkmi či v tieni stromov (akurát nie paliem), WC, sprchy, kabínky na prezlečenie.

Startitup PREMIUM logo
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: ILEC World Lake Database, Austria-Forum, Burgenland

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá