Slido už nie je najrýchlejšie rastúcou firmou na Slovensku, poznáme celý rebríček

  • Poznáme najrýchlejšie rastúce firmy v strednej Európe
  • Slovensko má v rebríčku TOP 50 tri firmy, tento rok jasne dominuijú spoločnosti z Česka
Unsplash
  • Poznáme najrýchlejšie rastúce firmy v strednej Európe
  • Slovensko má v rebríčku TOP 50 tri firmy, tento rok jasne dominuijú spoločnosti z Česka

Deloitte Technology zverejnila rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich firiem v strednej Európe. Rebríčku dominujú firmy z Českej republiky, ktoré ich majú až 19. Slovenské firmy v hodnotení nechýbajú.

V prvej desiatke sa umiestnili dokonca dve slovenské firmy, jednou z nich je aj  firma Itrinity s.r.o., ktorá sa umiestnla na 4. mieste s rastom vyšším ako 3-tisíc percent.

Spoločnosť ponúka online marketing podporu na základe SaaS (softvér ako služba) biznis modelu. Tržby firmy sa podľa Finstatu vyšplhali za rok 2018 na viac ako 2 milióny.

Firma sa tak stala najrýchlejšie rastúcou na Slovensku, čo sa minulý rok podarilo spoločnosť Slido. Itrinity bola založená v roku 2014 a vytvorila platofmru Mangools, ktorá má vo svete viac ako 550-tisíc používateľov, medzi inými aj Airbnb alebo Adidas.

Slido rastie a dospieva. 👶 -> 🧑Už ste možno zbadali, že sa nám zmenilo logo – a to nie je všetko, čo je nové!O tom, prečo zmizla naša bodka a ako sme "refreshli" náš brand sa dočítate v našom blogu 👇

Gepostet von Slido Slovensko am Dienstag, 15. Oktober 2019

 

Na siedmom mieste sa umiestnila firma SuperScale s.r.o, ktorá zaznamenala rast na úrovni 1933 percent. SuperScale Ivana Trinčíka bola založená v roku 2013 a pôsobí v oblasti médií a herných aplikácií. Zameriava sa na hráčov hier a ich správanie, čím ponúka vývojárom lepšie riešenia. SuperScale zaznamenala minulý rok tržby viac ako 1 milión eur.

Treťou a poslednou slovenskou firmou v rebríčku 50 najrýchlejšie rastúcich firiem je Zelená pošta, založená v roku 2011. Spoločnosť zaznamenala rast takmer 500 percent a umiestnila sa na 42. mieste. Vytvára inovatívne technologické poštové riešenia.

Zákazník pošle elektronický dokument cez Zelenú poštu, ktorá následne vytlačí, zabalí a pošle zásielku. Jej tržby predstavujú za minulý rok 1,6 milióna eur a po šiestich rokov sa dostala prvýkrát do zisku.

Celý rebríček si môžeš pozrieť TU.

Absolútny víťaz je z Litvy

Slovenské firmy sa umiestnili aj v rebríčku Rising Stars (Vychádzajúce hviezdy). Sú nimi Expandeco s.r.o a Exponea s.r.o.

Tieto však nespĺňali pôvodnú požiadavku, aby boli zaradené do celkového hodnotenia 50 firiem. Podmienku zaradenia do „veľkej päťdesiatky“ bola operatívna čínnosť na trhu minimálne 4 roky.

Absolútnym víťazom sa stala firma Voltas IT z Litvy, ktorá je technologickou firmou zaoberajúcou sa inteligentným riešením pre automatizáciu priemyslu. Zameriava sa predovšetkým na automobilový priemysel. Spoločnsť zazanemnala rast na úrovni 5700 percent.

V prvej päťke sa umiestnili hneď dve české spoločnosti. Na druhom mieste v celkovom rebríčku je Prusa Research, ktorá sa zameriava na vývoj a predaj 3D tlačiarní. V rebríčku sa umiestnili aj firmy z Poľska, Maďarska , Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Litvy a Estónska. Priemerný rast všetkých firiem bol na úrovni viac ako 1000 percent a záujem o umiestnenie v rebríčku malo až 310 firiem.

Zdroj: Deloitte Technology, Finstat.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech