Slováci ako prví na trhu vytvorili systém, ktorý ľudí upozorní ak si zabudnú rúško 

  • Brain:IT je slovenská spoločnosť, ktorá ako jedniná vytvorila systém na kontrolu nariadenia nosenia rúšok
  • Ide o aplikáciu s PAULA, ktorú môžeš zadarmo používať aj ty
Zdroj: Brain:IT
  • Brain:IT je slovenská spoločnosť, ktorá ako jedniná vytvorila systém na kontrolu nariadenia nosenia rúšok
  • Ide o aplikáciu s PAULA, ktorú môžeš zadarmo používať aj ty

Ako už určite dobre vieš na Slovensku platí povinné zahaľovanie tváre či už v podobe rúška, respirátora, šatky či inej pomôcky, ktorá zakryje nos a ústa. Zahalenie tváre je povinné na všetkých verejných priestranstvách.

Je obzvlášť dôležité, aby toto nariadenie bolo dodržiavané v obchodných centrách, predajniach potravín, čerpacích staniciach a podobných prevádzkach, kde sa na jednom mieste môže naraz vyskytnúť väčšia skupina ľudí. A napriek tomu, že ľudia toto nariadenie poväčšine dodržiavajú, občas sa stane, že si pri vstupe do týchto prevádzok rúško nenasadia, či už z nedbanlivosti alebo sa len pozabudnú a zbytočne tak ohrozujú ostatných okolo seba.

zdroj: pexels.com

Slovenská firma Brain:IT momentálne ako jediná na trhu vytvorila systém na kontrolu nariadenia nosenia rúšok.

„Vytvorili sme aplikáciu PAULA, nástroj pre automatizovanú kontrolu dodržiavania nariadenia o nosení rúšok. Da sa jednoducho stiahnuť a hneď používať, nie je potrebné pripojenie na internet. Máte tak kontrolu nad každým vchodom do budovy, priestranstva a nepotrebujete človeka, ktorý bude k dispozícii, a zároveň sa musí stretnúť so všetkými ľuďmi , ktorí prejdú okolo,”  vyjadrila sa pre Startitup Mária Šutá z firmy Brain:IT.

PAULA sa dá využiť v podnikoch, na staniciach, v obchodných centrách, úradoch, kdekoľvek. Táto aplikácia je zadarmo, treba k nej len počítača kameru, ktorá sníma ľudí. Väčšina spomínaných inštitúcii ňou disponuje pri vchode. Plus je potrebný reproduktor, ktorý zvukom upozorní človeka, ktorý rúško nemá, nech si ho nasadí. Aplikáciu PAULA je možné napojiť na väčšinu typov kamier a je dostupná v dvoch verziách.

Prvé jednoduché a rýchle použitie v praxi môže vyzerať tak, že si zoberieš bežný počítač s monitorom či tablet, kamerou a reproduktorom a jednoducho ho položíš na chodbu v kancelárii či inej budove. Tí čo musia pracovať, sem tam odbehnú na čerstvý vzduch alebo na cigaretu. Môže sa stať, že si zabudnú rúško na krku a v tejto situácií im to PAULA rada pripomenie a bez rúška nikoho nepustí. Zadarmo si túto aplikáciu môže stiahnuť ktokoľvek tu. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK