Slováci čítajú Slovákov. Toto sú najpredávanejšie tituly v našich kníhkupectvách

  • Ako minulý rok, tak aj teraz sme sa pozreli na najpredávanejšie knihy našich kníhkupectiev
  • Tak ako minulý rok, aj tentokrát dominujú slovenskí autori
  • Pozri sa s nami na to, s akými knihami najčastejšie odchádzajú zákazníci z Martinusu aj Panta Rhei
46931301_1056663857839341_1234802814132158464_o
Facebook/Kníhkupectvo Martinus - Trnava
  • Ako minulý rok, tak aj teraz sme sa pozreli na najpredávanejšie knihy našich kníhkupectiev
  • Tak ako minulý rok, aj tentokrát dominujú slovenskí autori
  • Pozri sa s nami na to, s akými knihami najčastejšie odchádzajú zákazníci z Martinusu aj Panta Rhei

Pamätáš si ešte náš veľký rozhovor s Michalom Meškom z Martinusu, ktorý nás zaviedol do hlbín slovenského knižného sveta? Prezradil nám napríklad, že pozná malé vydavateľstvo, ktoré odmietlo publikovať Harryho Pottera, a tak na ňom dodnes zarába veľký Ikar, že hodnota nášho domáceho knižného trhu sa odhaduje na 90 – 100 miliónov eur ročne či koľko na svojej knihe zarába jej autor (celý rozhovor si môžeš prečítať TU).

Dnes sa opäť budeme venovať knihám, keďže v rebríčku najobľúbenejších vianočných darčekov aj tento rok vedú. Pred koncom roka, v najhektickejšom období roka, sme sa pozreli na aktuálne rebríčky najpredávanejších kníh dvoch najväčších rivalov na našom trhu, kníhkupectiev Martinus a Panta Rhei.

Kraľujú slovenskí autori

Tak ako minulý rok, tak aj ten tento prevládajú v rebríčkoch oboch kníhkupectiev slovenskí autori.V rebríšku TOP 10 Panta Rhei obsadili všetkých desať miest, v Martinuse je to 8:2 v prospech slovenských kníh.

Drobné zmeny

TOP 10 rebríčka najpredávanejších kníh v Panta Rhei (predpokladáme, že je to prepojenie výsledkov kamenných obchodov a eshopu) dopĺňa ešte novinka z dielne Evity Urbaníkovej, Manželka mi nevadí a aj novinka od tajomného autora Maxima E. Matkina, Zvláštne šťastie. Na desiatom mieste je DVD Mira Jaroša – Tešíme sa na Ježiška a knižnú desiatku dopĺňa kniha Odetí do krásy venovaná slovenským krojom.

V Martinuse je to o niečo pestrejšie. Hneď druhé miesto v rebríčku si totižto v súčasnosti drží severský autor niekoľkých úspešných kníh, Jonas Jonasson, na siedmom mieste je Tetovač z Auschwitzu od Heather Morris, Trhlina od Jozefa Kariku aj bestseller „tvorcu“ PPPítra, Petra Pítra Popluhára, Kde všade som (ne)zomrel.

Čerešničkou na torte je podľa popisu „tragikomická kniha, ktorá archivuje dôležité, humorné a nepodarené výroky kapitána Andreja Danka.“ Jej autorom je Matej Pavlovič a je to zbierka šesťdesiatich citátov jedného z najvyšších ústavných činiteľov Slovenska.

Zaujímavým zistením je, že zatiaľ čo minulý rok beletriu z rebríčkov vytláčali kuchárky či motivačné diáre, no tentokrát do knižníc Slovákov budú pribúdať samé príbehy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech