Slováci dobýjajú svet s prémiovým mrazom sušeným ovocím značky BRIX

  • Existuje ovocie, ktoré ostáva čerstvé a zároveň sa nekazí, ktoré si nemusíte umývať či krájať. Ide o mrazom sušené ovocie, ktoré nemusíš mať ani v chladničke.
br
facebook.com/brixproducts
  • Existuje ovocie, ktoré ostáva čerstvé a zároveň sa nekazí, ktoré si nemusíte umývať či krájať. Ide o mrazom sušené ovocie, ktoré nemusíš mať ani v chladničke.

Jeho pestovaniu a ďalšiemu nevšednému spracovaniu sa venuje značka BRIX, za ktorou stoja šikovní ľudia z Prievidze. Svojimi produktami dnes bodujú na predovšetkým na území Veľkej Británie.

Slováci majú v ponuke prírodné a ekologické výrobky z kontinentálneho ovocia, zeleniny a húb. Spojením tradičného poľnohospodárstva so sofistikovanými metódami spracovania vytvárajú vysoko kvalitné výrobky s jedinečnou chuťou a kvalitou. Ich výrobky pochádzajú z nedotknuteľných oblastí Jablanca, Rasina a iných odľahlých oblastí Srbska bez enviromentálnej záťaže.

Ovocie a zeleninu pestujú srbskí poľnohospodári tradičným organickým spôsobom a následne ich ručne zbierajú a obaľujú v čokoláde. Vysoko úrodná pôda bohatá na minerály v kombinácii s dlhými slnečnými dňami vytvára ideálne podmienky na produkciu výrobkov, ktoré nie sú unikátne len chuťou, ale aj vzhľadom.

Mrazom sušené ovocie je neuveriteľne zdravé. Proces lyofilizácie nevyžaduje žiadne konzervačné látky alebo prísady a je 100 % čisté. Pri tomto procese je voda odstránená, a preto je ovocie veľmi ľahké. Na každých 100g je potrebné 700g až 1000g čerstvého ovocia.

„Pre proces lyofilizácie sa používa ovocie, ktoré bolo do 2 hodín po zbere šokovo zmrazené (-30°C), z dôvodu uchovania si všetkých nutričných hodnôt ako u čerstvého vyzretého ovocia. Následne je sušené v špeciálnych komorách pri teplote -60° C vo vákuu. Výsledný produkt je takmer identický s pôvodnou surovinou, keďže si zachováva farbu, chuť, arómu, minerály, vitamíny a veľkosť,“ informoval o tom portál rodinka.sk

Produkty BRIX si zachovávajú až 98 % nutričných hodnôt. Ovocie je samozrejme RAW, bez pridania cukru, neobsahuje lepok ani konzervanty,  je vhodné pre vegánov, GMO FREE, s vysokým obsahom vitamínov a minerálov.

Ich mrazom sušené ovocie v lahodnej čokoláde Acticoa je dokonalým spojením chuti. Ručne vyrábané čokoládky sú obaľované v ovocnom prachu pre ešte intenzívnejší pôžitok. Čokoláda najvyššej kvality s vysokým obsahom flavonoidov prospešných pre zdravie je ďalším z dôvodov, prečo siahnuť po kúskoch od BRIX.

„Technologické postupy umožňujú podstatne vyšší obsah flavonoidov v porovnaní s čokoládou vyrábanou tradičným spôsobom. Flavonoidy z kakaa napomáhajú elasticite krvných ciev a tým prirodzenej cirkulácii krvi. Účinok sa dostaví pri konzumácii aspoň 0,2g flavonoidov za deň, čo zodpovedá 10g čokolády Acticoa,“ potvrdil to pre dobrenoviny.sk Roman Remiš zo spoločnosti LPT EU, ktorá vlastní spomínanú značku.

 

zdroj:brixproduct.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech