Slováci dostali novú službu na záchranu sviatkov. Vianočnú večeru či kapra ti teraz donesú priamo domov

  • Platforma na donášku jedla Bolt Food prišla s novým nápadom
  • Rozhodla sa zabezpečiť, aby ľudia aj napriek lockdownu prežili čo najtradičnejšie Vianoce
  • Z pohodlia tvojho gauča si môžeš objednať nielen kapra, ale aj vianočné pečivo, punč či kapustnicu
vianoce, medovniky
Unsplash/Julia Volk, TASR/Dano Veselský
  • Platforma na donášku jedla Bolt Food prišla s novým nápadom
  • Rozhodla sa zabezpečiť, aby ľudia aj napriek lockdownu prežili čo najtradičnejšie Vianoce
  • Z pohodlia tvojho gauča si môžeš objednať nielen kapra, ale aj vianočné pečivo, punč či kapustnicu

Počas tohtoročných vianočných sviatkov si nájdu zákazníci v aplikácii Bolt Food v rozšírenej ponuke aj donášku vianočného kapra. Túto možnosť spoločnosť pridala na svoju platformu aby ľudia mohli stráviť sviatky so všetkým, čo k nim patrí. Taktiež je to veľká pomoc pre dodávateľov, odkázaných na predaj práve v tomto období.

Okrem donášky kaprov má Bolt Food vo svojej aplikácii rozšírenú ponuku o rôzne vianočné jedlá a drinky. Ľudia tak môžu byť počas zákazu vychádzania chránení pred nákazou a zároveň neprísť o žiadny z obľúbených pôžitkov.

Slováci majú počas Vianoc veľa divných a bizarných zvykov, najviac ich majú východniari

Kapustnica, medovníčky, vyprážané ryby, majonézový šalát či tradičné bobaľky sa v ponuke Bolt Food nachádzajú hneď vo viacerých reštauráciách.

Soňa Mesiariková, country manažérka Bolt Food na Slovensku hovorí: „Pre väčšinu ľudí je práve príprava kapra jedna z najkrajších vianočných tradícií. Preto nás veľmi teší, že môžeme poskytnúť dovoz kapra priamo k dverám každej rodiny. Zároveň tým pomôžeme aj dodávateľom, ktorí sa celý rok na tento predaj pripravujú.“

zdroj: Bolt

Objednať donášku kapra bude veľmi jednoduché. V aplikácii Bolt Food si pár klikmi, objednáš čerstvého kapra, ktorý ti bude privezený do niekoľkých minút.

Rovnako tak môžeš svoju objednávku kombinovať s nákupom z potravinových reťazcov na platforme či už hotových vianočných jedál. Samozrejme, aj takáto donáška prebieha bezpečne v rámci dodržiavania všetkých hygienických nariadení.

Plánuješ stráviť tieto Vianoce inak?

Nielen kapry, ale aj hovoriace kolobežky

Bolt okrem toho prišiel na Slovensko aj s nevšednou novinkou. Sú ňou hovoriace kolobežky. Hlasové informácie poskytované kolobežkami oznamujú bezpečnostné problémy a zároveň  majú zabrániť používateľom kontrolovať ich stav na mobilnom zariadení. V tomto období pridal interný tím k hlasovým informáciám aj malé prekvapenie.

Oznámenia si môžeš prepnúť do slovenčiny, češtiny či angličtiny. Vďaka nim sa dozvieš o začiatku a konci cesty (aj v prípade automatického ukončenia jazdy), slabom nabití batérie, ukončení jazdy z dôvodu vybitia batérie alebo o vstupe do oblasti s obmedzenou rýchlosťou.

zdroj: Bolt

Toto riešenie je prínosom ako pre samotných jazdcov, tak aj pre chodcov a ostatných účastníkov cestnej premávky, pretože zvyšuje ich bezpečnosť. Funkcia je vo vianočnom období doplnená o vianočnú melódiu, tú budeš počuť pri odomknutí.

„Náš technický tím v Estónsku neustále pracuje nielen na najnovšom modeli štvrtej generácie, ale aj na vylepšeniach svojich kolobežiek, ktoré sú momentálne v prevádzke.  Naším cieľom je predstaviť ďalšie bezpečnostné funkcie a zároveň byť tým najefektívnejším prevádzkovateľom e-kolobežiek,“ hovorí Martin Zajíc, manažér prevádzky kolobežiek Bolt.

Hlasové oznámenia sú správy, ktoré si užívateľ nemôže nevšimnúť. Jazdci sú už teraz napríklad v okamihu ukončenia jazdy vyzvaní k dezinfekcii rúk. V budúcnosti by mohli hlasové pokyny upozorniť na prekážky na ceste alebo zmenu poveternostných podmienok.

Zdroj: Bolt

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech