Slováci stoja za futuristickým slovenským vynálezom, ktorý už ušetril státisíce eur. Používajú ho firmy v Česku i na Slovensku

 • MIDS dokáže ušetriť až 15 % prevádzkových nákladov
 • V prípade slovenských firiem to sú až státisíce eur
 • Vďaka podrobnému monitoringu predídeš krízovým situáciám
Snímka obrazovky 2019-12-11 o 9.53.38
LYNX – MIDS
 • MIDS dokáže ušetriť až 15 % prevádzkových nákladov
 • V prípade slovenských firiem to sú až státisíce eur
 • Vďaka podrobnému monitoringu predídeš krízovým situáciám

O tom, že sú Slováci v technológiách špičkoví, hovoria úspechy viacerých domácich firiem, ako napríklad ESET, Sygic či KROS. Pokiaľ sa zaujímaš o budúcnosť, techniku či inovácie, určite by si mal poznať úspešnú slovenskú firmu LYNX a ich futuristický projekt MIDS.

LYNX mieri vysoko, ich minuloročné tržby dosiahli 22 miliónov eur a spolupracujú s tými najväčšími firmami. Práve pre veľké firmy je MIDS najvhodnejší, keďže dokáže šetriť až 15 % prevádzkových nákladov ročne. Firma je na trhu už od roku 1991, teda o rok dlhšie než ESET.

MIDS je inovačny systém, ktorý ti po nainštalovaní do priestoru sníma všetko, čo sa len snímať dá. Zvyšuje bezpečnosť, predchádza krízovým situáciám a šetrí obrovské množstvo peňazí. Monitorovať tak môžeš priestory ako obrovské datacentrum, sklad alebo akýkoľvek iný objekt.

zdroj: Lynx – MIDS

Systém si poradí so všetkým. Od nezatvorených dverí, cez nezvyčajnú teplotu, až po vlamačov či výpadok prúdu. Skvelým prípadom efektivity MIDS je jeho nasadzovanie do rôznych prevádzok v Česku a na Slovensku.

V nich systém monitoruje technologické zariadenia (záložné zdroje elektrickej energie, klimatizačné jednotky, elektrické rozvádzače…) aj fyzikálne veličiny (teplota, vlhkosť vzduchu…). V tomto prípade sa dohromady zbiera ohromných 4 000 fyzických signálov na stovkách zariadení a vyhodnocujú sa tisícky logických funkcií.

Pri obrovských projektoch, ako sú datacentrá, sú náklady na prevádzku ohromné. MIDS ich dokáže znížiť až o 15 % – napríklad kontrolou elektrickej spotreby či monitoringom bezpečnosti. Využitie systému je preto ideálne na riešenie krízových situácií.

zdroj: Lynx – MIDS

Zaujímavosti produktu:

 • monitoruje akýkoľvek priestor
 • poskytuje okamžitý prehľad
 • upozorňuje na rôzne stavy a udalosti, vďaka čomu sa predchádza krízam
 • analyzuje vzniknuté udalosti
 • masívny zber a spracovanie údajov

MIDS ťa upozorní na akúkoľvek vznikajúcu či potenciálnu krízovú situáciu, ktorej náprava môže pokojne siahať do tisícok eur. Ešte efektívnejší je však pri dlhodobom používaní. Vďaka údajom dokážeš lepšie konfigurovať či optimalizovať systém, fungovanie celého objektu alebo dokonca manažovať ľudí. MIDS má prakticky oči aj uši všade a o všetkom ťa prehľadne informuje.

Zaujímavosti produktu:

 • ponúka prezeranie historických údajov
 • na základe informácií je možná optimalizácia priestoru či zariadení
 • namerané údaje sa môžu používať na reporty a zlepšenie manažmentu
 • získané informácie sa môžu poskytovať prenajímateľom a zákazníkom

Výstupy z monitorovaného systému tak neslúžia len na operatívne riadenie dátového centra, ale monitorovací systém umožňuje vytvárať aj dlhodobejšie plány a predpovede. Navyše, MIDS sa učí a pokiaľ sa nejaká kríza vyskytne viackrát, je možné využiť skúsenosti z riešenia podobných problémov v minulosti, vďaka čomu ušetríš čas aj peniaze.

zdroj: LYNX – MIDS

zdroj: LYNX – MIDS

Kvalitné informačné systémy sú budúcnosť. Sú synonymom bezpečnosti, kvalitného monitorovania, troubleshootingu, šetrenia peňazí a ide o cenný nástroj, ktorý slúži na zabezpečenie bezproblémového a efektívneho chodu konkrétnych priestorov.

MIDS sa dá prispôsobiť pre akúkoľvek prevádzku či industriálny priestor. Informácie dokáže zberať z každého prostredia a pri projekcii informácií podporuje obrovskú škálu meraných údajov. Inými slovami, systém zmeria a popíše prakticky čokoľvek, vďaka čomu máš o svojom objekte bezchybný prehľad a šetríš hromadu času aj nervov.

Vizualizovať dokáže všetko, čo len môžeš potrebovať. Za minútu spracuje aj desaťtisíce signálov, vďaka čomu budeš mať monitorovaný priestor naozaj pod palcom. Aj tie najzložitejšie objekty sú vďaka MIDS monitorované naozaj efektívne.

Rýdzo slovenský vynález sa tak perfektne hodí aj do tvojej prevádzky či napríklad skladu. Ak ťa zaujala možnosť šetriť čas aj peniaze, zvýšiť bezpečnosť a nájsť príležitosť na zefektívnenie tvojho pracoviska, viac informácií o MIDS nájdeš na oficiálnom webe slovenskej firmy.

zdroj: Lynx – MIDS

zdroj: LYNX – MIDS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech