Slováci Janka a Pavel rozbehli úspešný jachtový biznis. Luxusné lode prenajímajú aj v Karibiku

  • Spoznali sa v Booking.com, kde získali prvé skúsenosti s cestovným ruchom. Spoločná láska k cestovaniu a chuť rozvíriť vlny biznisu dali vzniknúť spoločnému projektu Boataround. S ním si môžeš prenajať tú najkrajšiu jachtu v desiatkach svetových destinácií a kto vie, možno raz aj oboplávať svet.
collagebibhbhj
fb/boataround
  • Spoznali sa v Booking.com, kde získali prvé skúsenosti s cestovným ruchom. Spoločná láska k cestovaniu a chuť rozvíriť vlny biznisu dali vzniknúť spoločnému projektu Boataround. S ním si môžeš prenajať tú najkrajšiu jachtu v desiatkach svetových destinácií a kto vie, možno raz aj oboplávať svet.

Ich spoločné dobrodružstvo sa začalo písať kúsok od slovenských hraníc, v rakúskej pobočke obľúbeného portálu Booking.com, kde Slováci Janka Escher s Pavlom Pribišom pomáhali rozbiehať slovenský trh. Ich kariérne cesty sa na chvíľu rozdelili – Pavel pracovne odišiel do Maďarska a Janka zas do Ázie. Pevné priateľské väzby sa však nepotrhali a keď sa naskytla tá správna príležitosť, vrátili sa obaja na Slovensko, aby spustili Boataround.

Foto: facebook.com/boataround

Zužitkovali to najlepšie, čo sa o cestovnom ruchu naučili. Booking nám ukázal, ako mať zákazníka na prvom mieste, nebáť sa vyjsť z komfortnej zóny a vždy ísť ešte o krok ďalej. Keď však Pavel ako skúsený jachtár každoročne bojoval so zdĺhavým procesom rezervácie vlastnej dovolenky, zrodil sa nápad a príležitosť, ktorá sa neodmieta,“ priblížila Janka prvotnú motiváciu.

Foto: facebook.com/boataround

Top jachtárske destinácie

Boataround je online vyhľadávač na prenájom overených jácht a lodí v populárnych destináciách ako Chorvátsko, Španielsko či Taliansko, ale dokonca aj v tých menej typických ako Estónsko, Karibik či Seychelly. Vodu a cestovanie majú obaja zakladatelia v krvi. „Najmä v Ázii som mala možnosť veľa cestovať a spoznávať krajiny aj na lodiach. Vo voľnom čase sa potápam, preto mám k vode naozaj blízko. Pri ceste na Koh Tao som zažila aj búrku a niekoľkometrové vlny na otvorenom motoráku. Zlaté Chorvátsko :),“ priznala Janka.

Foto: facebook.com/boataround

Pavel má s jachtingom dlhoročné skúsenosti a stihol už prebádať mnohé čarovné miesta. „Určite odporúčam ostrov Vis v Chorvátsku. Sú tam nádherné zátoky, do ktorých sa dá dostať len loďou. Na kopcoch ostrova kedysi Tito postavil pevnosť a v okolí je veľa vinárstiev, takže človek sa cíti ako v Toskánsku. Úžasná je aj plavba po rieke Krka smerom do Skradinu. Cestou v skalách je niekoľko malých reštaurácií, kde sa dá zakotviť a objednať si čerstvé kalamáre či chobotnicu,“ prezradil svoje tipy Pavel.

Foto: facebook.com/boataround

Napriek tomu, že popri rozbiehaní firmy už nemajú na cestovanie toľko času, majú mnoho cestovateľských snov. „Veľmi rád by som raz na jachte oboplával Nový Zéland. Je to však časovo veľmi náročné, preto si netrúfam odhadnúť, kedy sa mi to podarí,“ priznal Pavel. Ako však sami vravia, prvoradé sú pre nich teraz cestovateľské sny zákazníkov, oni si zatiaľ plnia tie podnikateľské.

Foto: Boataround

Dovolenka v hoteli už neletí

Čaro dobrodružných dovoleniek objavuje čoraz viac ľudí, ktorí konečne upúšťajú od all inclusive pobytov. „Jachta posúva klasickú dovolenku na iný level. Predstav si, že ťa neobmedzuje statické ubytovanie ani cestná komunikácia. Vidíš miesta, kde sa inak ako po vode nedostaneš, kúpeš sa v zátokách bez množstva ľudí na okolo,“ zdôraznila Janka. Neprekvapí, že Slováci najviac preferujú Chorvátsko, ktoré svojimi krásnymi zákutiami dokáže zatieniť aj tropickejšie destinácie.

Foto: facebook.com/boataround

Jedinečné zážitky, ktoré sú pri cestovaní na lodi zárukou, sú navyše cenovo porovnateľné s bežnou dovolenkou pri mori. Navyše k tomu nepotrebuješ žiadne profi skúsenosti. Každý si totiž môže prenajať spolu s loďou aj kapitána. No pre tých dobrodružnejších, ktorí sa chcú plaviť pravidelne, sa oplatí spraviť si kapitánsky kurz.

Foto: Boataround

Plnou parou vpred

Portálu Boataround sa v máji minulého roku podarilo vyplávať do neistých vôd biznisu so skvelým štartom. Vtedy ponúkal len stovku jácht, dnes ich je viac ako tisíc. A k tomu kopec spokojných zákazníkov. „Začiatky boli pestré. Ešte pred samotným spustením stránky sme s Pavlom skrátka sadli do auta a išli sa do Chorvátska stretnúť s našimi budúcimi partnermi. Len tak, s čerstvo vytlačenými vizitkami, nápadom a širokým úsmevom,“ spomína so smiechom Janka.

Foto: facebook.com/boataround

Prioritou Boataround je ten najlepší servis a ceny na trhu. Zakladajú si na pravdivosti uverejnených fotiek a poskytnutých informácií. Každá jachta je overená, na portáli sú jej reálne fotografie. Zákazník preto presne vie, čo si prenajíma a za akú cenu. Po plavbe môže ohodnotiť úroveň služieb a dať tak tímu Boataround a ďalším zákazníkom cennú spätnú väzbu.

Foto: z archívu Boataround

„Úprimne sa tešíme z každej fotky, ktorú nám zákazník pošle z plavby, a na ktorej je vidieť, že si dovolenku užíva. Naši zákazníci nás motivujú byť stále lepšími,“ priznala Janka. Do ich ponuky neustále pribúdajú nové lákavé destinácie. „V pláne je Kuba, Thajsko a samozrejme stále rozširujeme destinácie v Chorvátsku,“ dodala.

Foto: facebook.com/boataround

Z Janky a Pavla srší skutočná vášeň pre to, čomu sa venujú. Veríme, že Boataround bude „jachtárskou“ obdobou obľúbeného Bookingu a dočká sa rovnakého úspechu. :)

Foto: facebook.com/boataround

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá