Slováci majú možnosť spoznať srdce Európy za pár eur. Vycestuj na výlet do krajiny čokolády a piva

  • Mesto s bohatou kultúrou a gastronómiou je Slovákom mimoriadne dostupné
  • Vycestuj do metropoly Beneluxu za čiastku, ktorú minieš na bežný nákup
brusel belgicko
Ilustračný obrázok, Unsplash/François Genon, Robby McCullough
  • Mesto s bohatou kultúrou a gastronómiou je Slovákom mimoriadne dostupné
  • Vycestuj do metropoly Beneluxu za čiastku, ktorú minieš na bežný nákup

Brusel, hlavné mesto Belgicka, je centrom európskeho diania a miesto, kde sa stretávajú rôzne kultúry, jazyky a tradície. Mesto je známe nielen ako sídlo Európskej únie a NATO, ale aj ako domov neodolateľnej belgickej čokolády, piva a vaflí.

Do metropoly Beneluxu a späť sa Slováci môžu dostať za približne 37 eur. Návštevníkom ponúka nezabudnuteľný zážitok, ktorý siaha od historických pamiatok až po moderné architektonické skvosty. Pokiaľ hľadáš destináciu na aprílový štvordňový výlet či krátku dovolenku v iných mesiacoch, možno ti pomôžeme.

História, architektúra, kultúra a gastronómia

Brusel má bohatú históriu, ktorá siaha až do rímskych čias. Mesto sa postupom času rozvíjalo a stalo sa dôležitým obchodným, politickým a kultúrnym centrom. Bruselská architektúra je fascinujúcou kombináciou rôznych štýlov, vrátane gotiky, baroka, klasicizmu, art deco a modernizmu.

Srdcom Bruselu je jeho historické centrum, kde sa nachádza impozantný Grand-Place, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Na tomto námestí môžeš obdivovať nádherné budovy, ako je radnica s výraznou vežou, Mestské múzeum a rôzne cechové domy. Len pár minút odtiaľto sa nachádza slávny symbol Bruselu, bronzová soška Manneken Pis.

Brusel sa môže pochváliť bohatým kultúrnym životom, ktorý zahŕňa múzeá, galérie, divadlá a koncertné sály. Medzi najvýznamnejšie inštitúcie patrí Kráľovské múzeum výtvarného umenia, ktoré vystavuje diela od starých majstrov až po moderných umelcov. Taktiež stojí za návštevu Comics Art Museum, kde môžeš spoznať históriu a vývoj komiksov a belgických klasík, ako sú Tintin a Smurfi.

Jednou z kľúčových súčastí belgickej kultúry je gastronómia. Brusel je preto skutočným rajom pre milovníkov jedla, okrem tradičných belgických vaflí, čokolády a piva sa tu nachádza aj množstvo reštaurácií a bistier, ktoré ponúkajú rozmanité medzinárodné a miestne špeciality.

Neodmysliteľnou súčasťou belgickej kuchyne sú aj slávne belgické hranolky, ktoré si môžeš vychutnať v mnohých fritériách po celom meste. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoje pivovary, ktoré ponúkajú širokú škálu pív od tradičných trapistických, teda kvasených, až po experimentálne remeselné pivá.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Brussels, Belgium 🇧🇪 Travel | Hotels | Food (@brussels.travel)

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Momondo, AI, Instagram/brussels.travel

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá