Slováci majú na výber kvantum fast foodov, no aj tak zaostávame. Týchto 6 svetoznámych reťazcov u nás chýba

  • Slováci fast foody obľubujú
  • Mnohé svetové reťazce však u nás ešte nemajú svoje pobočky
five guys reštaurácia donuty donuts
Ilustračný obrázok Unsplash/Valentin Antonini, Kobby Mendez
  • Slováci fast foody obľubujú
  • Mnohé svetové reťazce však u nás ešte nemajú svoje pobočky

Začalo to stánkami s hotdogmi, langošmi alebo palacinkami. Pokračovalo to otvorením prvej pobočky reťazca McDonald’s na Slovensku, konkrétne v Banskej Bystrici v roku 1995. Dnes Slováci obľubujú rýchle občerstvenie, majú bohatý výber, a to aj mimo najväčších krajských miest.

Počas výletov do celého sveta si však uvedomujeme, že nám niektoré ikonické reťazce chýbajú, pričom otvorenie istých prevádzok už v minulosti bolo „takmer na dosah“. Prinášame ti preto prehľad šiestich fast foodových reťazcov, ktoré na Slovensku chýbajú. 

Hard Rock Cafe

Hard Rock Cafe je reťazec tematických reštaurácií, ktorý bol založený v roku 1971 v Londýne. Je známy svojím jedinečným rock’n’roll tematickým prostredím. Jeho vnútorné priestory sú často zdobené produktami hudobnej histórie, medzi ktoré patria gitary, zlaté platne či kusy oblečenia slávnych hudobníkov.

V reštauráciách nájdeš hlavne americkú kuchyňu vrátane hamburgerov, steakov, sendvičov a rôznych predjedál. Okrem jedla a nápojov mnohé pobočky Hard Rock Cafe organizujú aj živé hudobné vystúpenia a iné kultúrne udalosti. Okrem reštaurácií značka zahŕňa aj hotely a kasína po celom svete, ktoré rozširujú značku Hard Rock vo viacerých oblastiach pohostinstva a zábavy.

Pokiaľ máš záujem navštíviť jednu z ich prevádzok, krajiny susediace so Slovenskom svoje Hard Rock Cafe majú.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Mashed, Yahoo, Portal Spozywczy, Entrepreneur, Stratégie, AI, McDonald, Trend

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá