Slováci majú spôsob, vďaka ktorému môžu firmy počas koronavírusu ušetriť tisícky eur

  • Treba sa prispôsobiť novej dobe, aj z home officu sa dá vyťažiť veľa
  • Správna voľba techniky dokáže z dlhodobého hľadiska ušetriť tisícky eur
  • Repasované notebooky a počítače sú na home office ideálne, dá sa na ne spoľahnúť a servis potrebujú minimálne
furbify
  • Treba sa prispôsobiť novej dobe, aj z home officu sa dá vyťažiť veľa
  • Správna voľba techniky dokáže z dlhodobého hľadiska ušetriť tisícky eur
  • Repasované notebooky a počítače sú na home office ideálne, dá sa na ne spoľahnúť a servis potrebujú minimálne

Tému pandémie koronavírusu firmy už nemôžu ignorovať. Mnohé firmy a mnohí zamestnanci sa teraz ocitli v mimoriadne ťažkej situácii. Tí šťastnejší môžu vykonávať svoju prácu aj z home office, čo väčšinou znamená prácu cez počítač.

V takom prípade je však rad na zamestnávateľovi, ktorý musí svojim zamestnancom poskytnúť technické možnosti pre takéto fungovanie a pokiaľ si tak ešte neurobil, je ten najvyšší čas na rýchle a múdre rozhodnutie.

Situácia nie je ľahká, nie všetky peniaze teraz môžeš minúť na MacBooky za 2 000 €, treba šetriť, no zároveň nenechať kolegov, na ktorých firma stojí, v štichu. Odborníkov z Furbify sme sa pýtali, ako si správne zariadenie vybrať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa furbify.atechnet (@furbify.atechnet),

Najideálnejší počítač?

Business class počítače boli navrhnuté pre firmy, sú odolné a pracuje sa na nich dobre. Ide o veľmi trvácne zariadenia, ktoré boli navrhnuté na 6 až 10 rokov používania. Dokážu zvládať dlhodobý výkon práce v rozsahu 8 až 24 hodín denne, chváliť sa môžu dôležitými bezpečnostnými prvkami a v dnešnej dobe dokonca vyzerajú aj celkom k svetu.

Aj v amerických filmoch vidíme, že každá seriózna organizácia má na svojich stoloch len business class počítače a notebooky, NASA ich používa dokonca aj vo vesmíre. Nikde nie je vidno vyblýskané ultrabooky, no skôr staršie a robustnejšie ThinkPady od Lenova či IBM, ktoré dokonca zvládli aj vojenské testy.

V takomto prípade je však cena pomerne vysoká, aj keď by s nimi chcela pracovať snáď každá firma. Aj tieto zariadenia sa však dajú získať za sympatickú a dostupnú cenu, pokiaľ je reč o repasovaných počítačoch.

zdroj: Furbify – Repasovaný Fujitsu Lifebook u772

Repasované notebooky sú čoraz populárnejšie

Je veľký rozdiel medzi repasovaným notebookom a počítačom z bazáru. Tie repasované sú rozobraté, vyčistené a testované, opisujú svoj postup experti z Furbify.

V ich portfóliu nájdeš prevažne 1 až 3 roky používané počítače značiek ako HP, Lenovo či Dell v bezchybnom stave, ktoré používali západoeurópske banky a korporácie. Tieto spoločnosti sú zvyknuté pracovať na najnovších zariadeniach, takže častejšie menia svoje počítače.

Spoločnosti, ktoré sa venujú repasovaniu počítačov, obnovia prevažne len business class modely. Dôvodom je aj to, že ani sa neoplatí repasovať klasické spotrebiteľské počítače, nakoľko sa už po 1-2 rokoch blížia ku koncu svojej životnosti, zatiaľ čo business class počítače sa len začínajú „zahrievať“.

Ak si teda chceš kúpiť repasovaný alebo použitý počítač, tak ti na Furbify odporúčame výber výlučne spomedzi odolnejších business class zariadení – a to isté platí aj pre študentov.

zdroj: Furbify

Životnosť je často dlhšia ako pri bežných zariadeniach

​​​Spoľahlivosť, dlhá životnosť a skvelý pomer kvality a ceny sú synonymami repasovaných prémiových business class notebookov. Najzaujímavejšia je však najmä cena, ktorá sa pohybuje aj pod 200 eur. Takéto nové zariadenie pritom môže stáť aj trojnásobok.

Ďalšou veľkou výhodou repasovaných počítačov je, že môžeš k nim získať lacný operačný systém Windows. Spoločnosť Microsoft tým podporuje predaj repasovaných počítačov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.

Záručná doba na tieto produkty je rôzna. V prípade použitých výrobkov zvyčajne ide o 6 až 18 mesiacov. Ak máš o repasované zariadenie záujem, prever si rýchlosť a kvalitu reklamácií, napríklad zo zákazníckych recenzií.

Vo Furbify je záručná doba minimálne 24 mesiacov (s možnosťou predĺženia až na 60 mesiacov).

Čoraz populárnejšie sú tiež napríklad 30-dňová skúšobná doba a záruka vrátenia peňazí, tak tomu je aj vo Furbify.

zdroj: Furbify – Repasovaný Lenovo Thinkpad t450

Nový počítač je obrovská záťaž pre planétu

Repasovaný počítač je ekologická voľba, zatiaľ čo nové zariadenie planétu poriadne zaťaží. Výroba nového počítača si vyžaduje 1 500 litrov vody, 240 kg paliva a 22 kg chemických látok. Ak si kúpiš repasovaný počítač, tak jednak znížiš dopyt po nových počítačoch, jednak recykluješ.

Samozrejme, aj repasované počítače majú svoje nevýhody. Ak chceš mať najvychytenejší a najtenší airbook, alebo v tvojej profesii zaváži exkluzívny vzhľad, tak radšej zabudni na repasované počítače. Tie totiž môžu prísť s menším škrabancom alebo inou chybičkou krásy, no tiež stoja o stovky eur menej.

​​Nevýhodou repasovaného notebooku môže byť aj kratšia výdrž batérie. Zachované kúsky ti však stále vydržia na jedno nabitie aj 1 – 2 hodiny. Ak ti to nestačí, tak vo Furbify môžeš požiadať aj o doobjednanie úplne novej batérie k vybranému notebooku.

Pre väčšinu firiem a inštitúcií je repasovaná výpočtová technika dokonalým riešením. Ide totiž o odolné počítače, notebooky a monitory, ktoré majú skvelý pomer kvality a ceny a je možné k nim kúpiť legálny operačný systém za výhodnú cenu.

Ak k tomu získaš aj dlhú záručnú dobu, ide o ekonomicky zmysluplný krok, najmä vo finančne náročnej dobe. Vo Furbify majú široký výber repasovaných počítačov a nikdy nebol lepší čas na ich nákup ako teraz – (aktuálne akcie zahŕňajú aj tzv. Home Office Balíčky pripravené k práci z domu).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa furbify.atechnet (@furbify.atechnet),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK