Slováci majú Teslu na dosah ako nikdy predtým

  • Fanúšikovia Tesla Motors si prídu na svoje.
tt
  • Fanúšikovia Tesla Motors si prídu na svoje.

Pre mnohých Slovákov a Čechov nebola Tesla nikdy tak blízko ako je teraz. Automobilka totiž otvorila svoj showroom priamo v centre Viedne. Táto ďalšia európska predajňa je pritom považovaná za vlajkovú loď všetkých predajní na území Rakúska.

tt1

zdroj fotografie:marketinginautomotive.com

Nie len že budeš mať showroom len na skok zo Slovenska, dokonca sa dorozumieš aj po slovensky. V predajni ti s radosťou poskytne všetky dôležité informácie Čech Dominik Hasala, ktorý sa špecializuje na elektromobily.

Donedávna  showroom Tesly nemala príliš exkluzívnu polohu, keďže sídlila mimo mesta. Slovákov to preto príliš nelákalo, keďže to bolo naozaj od ruky. Dnes je však predajňa priamo v centre na ulici Harrengasse 3. Návštevnici si tak môžu na vlastné oči prezrieť súčasnú produkciu automobilky. V showroome sa momentálne nachádza Model X, Model S a čoskoro bude k dispozícií aj cenovo dostupný Model 3. V budúcnosti je možné, že po objednaní automobilu si ho priamo tu budeš môcť aj vyzdvihnúť.

vien

zdroj fotografie:diepresse.com

V súčasnosti objednávku s následným prevzatím vozidla na predajni, môžu uskutočniť len občania štátu, v ktorom sa nachádza daná predajňa. Výnimkou sú osoby, ktoré kupujú elektromobil Tesla na firmu registrovanú v danom štáte.

kk

zdroj fotografie:auto.oe24.at

Predajňa má v súčasnosti 300 metrov štvorcových a oficiálne otvorenie prebehlo len pred pár dňami. Ak sa teda chystáš na výlet do srdca Viedne, určíte sa zastav v tomto Tesla Store, v ktorom sa dozvieš všetko, čo ťa o spoločnosti Tesla Motors zaujíma. Môžeš tak dostať informácie o technológiách z dielne Tesly priamo z prvej ruky.

Tesla prevádzkuje aj tzv. Tesla Galleries, ktoré sa na prvý pohľad nelíšia od predajní Tesla Stores. Jediným rozdielom je, že v Tesla Galleries nie je možné priamo objednať vozidlá Tesla. Fungujú v štátoch, napríklad Texas, kde je priamy predaj automobilov zakázaný. Rovnako ako v Tesla Stores, sú tu k dispozícii poradenské služby a testovacie jazdy.

 zdroj:auto.oe24.at zdroj titulnej fotografie:hgmsites.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech