Slováci motivujú Bratislavčanov k športu. Priniesli aplikáciu, s ktorou športovcom ušetria peniaze

  • Nový spôsob športovania, ktorý je populárny v rozvinutých krajinách ako USA, Veľká Británia alebo Nemecko
  • Používateľ platí podstatne menej, ak športuje prostredníctvom Ready For Sport
  • Vybrať si môže zo stoviek cvičení denne, v takmer 60 zariadeniach po celej Bratislave
readyforsport_titulka
Ready For Sport
  • Nový spôsob športovania, ktorý je populárny v rozvinutých krajinách ako USA, Veľká Británia alebo Nemecko
  • Používateľ platí podstatne menej, ak športuje prostredníctvom Ready For Sport
  • Vybrať si môže zo stoviek cvičení denne, v takmer 60 zariadeniach po celej Bratislave

Ready For Sport založili Viktor Kostický a Braňo Šmidt, obaja majú bohaté skúsenosti z veľkých firiem ako Dell, IBM, T-Mobile, ale aj zo startupov a vlastných projektov. Viktor pred spustením projektu pracoval ako CEO startupu miniFAKTÚRA a Braňo spoluzaložil Impact HUB Bratislava, ktorý dodnes vedie. Myšlienka moderného športovania ich dlhodobo fascinovala a aj preto sa rozhodli spustiť Ready For Sport. Víziou startupu je pomáhať ľudom žiť aktívny život, získavať nové zážitky, inšpiráciu a radosť zo športu a pohybu. To všetko jednoducho, výhodne a moderne.

Prečo ste sa zamerali práve na šport?

Šport je nám blízky, sami sme aktívni športovci, preto to bola pomerne jasná voľba. Keď sme sa rozhodovali či spustíme Ready For Sport, tak sme vedeli, že na trhu existuje priestor pre moderný systém a nový spôsob športovania, kedy si používateľ sám vyberá, na čo má chuť a čas. A všetko má pohodlne na jednom mieste.

Riešili sme aj náš vlastný problém, keďže sme nič podobné nenašli pri našom vlastnom športovaní. Tento spôsob športovania je pomerne rozšírený a úspešný v rozvinutých krajinách ako USA, Veľká Británia, Nemecko, či niektoré ázijské krajiny. Veríme preto aj potenciálu v našom regióne.

Čo je cieľom tejto aplikácie?

Je to hlavne prehľadnosť, jednoduché používateľské rozhranie a ovládanie. Všetko sa ovláda cez jednu aplikáciu, bez potreby prácne hľadať lokality, jednotlivé možnosti a časy cvičení. Používateľ nepotrebuje nič okrem mobilu, kde si vie všetko vyhľadať, filtrovať, rezervovať a aj sa na mieste preukázať priamo mobilom. Veľkou výhodou je aj zverejňovanie cvičení v reálnom čase, používateľ tak má vždy prístup k aktuálnym cvičeniam v daný deň, resp. na najbližšie 2 týždne dopredu.

V neposlednom rade platí podstatne menej, ak športuje cez Ready For Sport, v porovnaní s jednotlivými vstupmi a vie tak reálne a významne ušetriť. Nové zariadenie a cvičenia sústavne pribúdajú a bohatá ponuka sa stále rozširuje. Už dnes vyberá zo stoviek cvičení denne, v takmer 60 zariadeniach po celej Bratislave.

Máte konkurenciu? V čom je rozdiel medzi vami a Multisport?

Konkurencia samozrejme existuje. Multisport je na trhu niekoľko rokov a za ten čas si získali zákazníkov z firiem, ktorých zamestnanci môžu kartu Multisport využívať ako firemný benefit. Ready For Sport je oproti tomu transparentný systém, otvorený pre každého, aj bez toho, aby musel byť zamestnancom firmy spolupracujúcej s Multisport. Oproti konkurencii prinášame viacero nových a inovatívnych prvkov do športovania a zaujímavú pridanú hodnotu pre používateľov. Pozeráme sa samozrejme aj na segment firemných zákazníkov, keďže vieme aj tam ponúknuť zaujímavé možnosti.

Koľko máte momentálne používateľov?

Momentálne evidujeme tisícky stiahnutí aplikácie a stovky používateľov, ktorí využili aplikáciu od spustenia. Sme na trhu pomerne krátko (minulý rok od apríla) a za ten čas sme si vybudovali bázu zákazníkov, ktorí sú s produktom spokojní a využívajú službu nepretržite od začiatku.

Máme tiež viacerých zákazníkov, ktorí začali postupne s najnižším balíčkom STARTER a po vyskúšaní služby si zmenili na neobmedzený UNLIMITED balíček, ktorý im umožňuje športovať bez obmedzení. To je aj optimálny spôsob pre výber najvhodnejšieho balíčka, s ktorým sú potom zákazníci spokojní.

Z akých športov si vie váš používateľ vybrať?

Ponuka je naozaj široká. Naši klienti si môžu vybrať napr. jogu, fitko, pilates, crossfit, tabatu, piloxing, deepwork, plávanie, squash, jumping, spinning a množstvo ďalších. Zariadenia, športy a cvičenia stále pribúdajú a v budúcnosti máme v pláne aj viacero vychytávok.

Ktoré športy ľudia najviac využívajú? 

Najväčší úspech zaznamenáva asi joga, najmä u žien. Veľa ľudí, hlavne mužov, stále chodí aj do klasického fitka, ktoré si kombinuje napríklad s crossfitom alebo stabilizačnými cvičeniami, či cvičeniami zameranými na core. Často je to aj v kombinácií s plávaním, resp. cvičeniami na uvoľnenie.

Tu vidíme významný trend zo zahraničia, kde sa najviac využívajú kombinácie rôznych cvičení, ktoré vo výsledku fungujú najviac. Práve na tento typ športovania je Ready For Sport optimálny. Je vhodný pre aktívnych či rekreačných športovcov, ľudí čo plánujú so športom len začať, ale aj pre profíkov, ktorí hľadajú doplnok ku svojmu hlavnému športovému programu.

V akom meste používajú ľudia túto aplikáciu najviac?

Jednou z hlavných charakteristík je realtime zverejňovanie cvičení, používateľ tak vidí všetky dostupné ponuky a nemusí sa o nič starať, len si vyberie na čo má aktuálne chuť. Aj vzhľadom na túto komplexitu je Ready For Sport aktuálne dostupný v Bratislave s postupným plánom rozširovania do ďalších väčších slovenských miest a do zahraničia. Systém je pomerne dobre škálovateľný, všetko závisí od záujmu používateľov. V Bratislave si už dnes používateľ vyberá zo stoviek cvičení denne.

Kde si môžeme aplikáciu stiahnuť?

Aplikácia je zadarmo stiahnuteľná na App Store a Google Play. Stačí si vyhľadať a stiahnuť Ready For Sport appku do mobilu, aktivovať si niektorý z balíčkov a získať plný prístup ku všetkým ponukám a novinkám.

Prvý mesiac užívania ponúkate takmer zadarmo. Maximum, čo používateľ zaplatí, sú 3 eurá. Ako to vyzerá po tomto prvom „štartovacom“ balíku?

Tu treba vysvetliť, že Ready For Sport je opakované mesačné členstvo, ktoré sa mesačne obnovuje. Najjednoduchšie sa to dá prirovnať ku službám typu Netlfix alebo Spotify, kedy si používateľ vyberie a uhradí vhodný balíček a o nič sa nemusí starať.

V rámci toho, že systém je maximálne transparentný, prvý mesiac ponúkame na skúšku všetky 3 balíčky: STARTER – 3xšport za 1€, BASIC – 5xšport za 2€, UNLIMITED – neobmedzený šport len za 3€. Po prvom mesiaci nabehne používateľ na bežné mesačné ceny balíčkov STARTER 10€, BASIC 16€ a UNLIMITED 29€. Veľkou výhodou je možnosť meniť balíčky na mesačnej báze, resp. si prerušiť členstvo v prípade, že používateľ cestuje alebo dočasne nemôže cvičiť so zdravotných dôvodov a podobne.

Čo sa stane, keď je nejaký z tréningov, ktoré máte vo vašej ponuke plný?

Všetky tréningy, cvičenia zverejnené v aplikácii sú dostupné, keďže sú garantované miesta pre používateľov, ktorí sa prihlasujú cez Ready For Sport. Pri niektorých cvičeniach sú určité limity, napr. do kedy je treba si cvičenie rezervovať a do kedy je možné sa odhlásiť.

Preto, ak sa používateľ prihlási cez appku situácia, že je tréning plný sa nestáva. V ojedinelých prípadoch, napr. pre neočakávané prevádzkové problémy na strane partnerov, resp. chorobu sa môže stať, že je tréning zrušený alebo presunutý na iný termín. Klient obdrží túto informáciu formou e-mailu alebo push notifikácie.

Na vašom webe ponúkate ľuďom spoluprácu. O akú formu spolupráce presne ide?

Jedná sa o spoluprácu pre partnerov, ktorí by sa radi zapojili do systému a ponúkali svoje služby aj cez Ready For Sport platformu. Sme otvorení novým formám spoluprác a systematicky sa snažíme rozširovať ponuku a pridávať partnerov, športy a cvičenia.

Prečo by si mal človek vybrať Ready For Sport?

Klient Ready For Sport získa v športových centrách bezkonkurenčne výhodné ceny – pri niektorých cvičeniach až o 50% nižšie oproti bežným cenám. Používateľ Ready For Sport tiež získa možnosť využívať rozsiahlu sieť vybraných športových centier so širokým výberom športov a cvičení, vysokú flexibilitu a neviazanosť – možnosť svoje členstvo z mesiaca na mesiac upraviť na iný balík, dať si pauzu alebo členstvo ukončiť.

Používateľom poskytujeme modernú, prehľadnú a real time aktualizovanú ponuku, kde si klient ľahko cez filter vyhľadá a rezervuje cvičenia a na mieste sa preukáže rezerváciou v mobile. Okrem toho v aplikácii vidí históriu cvičení, dostupné kredity atď. Možnosť jednoducho zdieľať s kamošmi zaujímavé tréningy, či cvičenia cez rôzne social buttony. A napríklad možnosť cez WhatsApp pozvať kamošov na tréning.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech