Slováci môžu získať letenky zadarmo do celého sveta. Aerolinka ich rozdáva 100-tisíc

  • Letecká spoločnosť Qatar Airways sa rozhodla urobiť veľmi pekné gesto
  • Zdravotným pracovníkom v prvej línii rozdá zadarmo spolu 100 000 leteniek
  • Letenky môže získať zdravotnícky personál z ktorejkoľvek krajiny sveta
TASR/Dano Veselský/Qatar Airways
  • Letecká spoločnosť Qatar Airways sa rozhodla urobiť veľmi pekné gesto
  • Zdravotným pracovníkom v prvej línii rozdá zadarmo spolu 100 000 leteniek
  • Letenky môže získať zdravotnícky personál z ktorejkoľvek krajiny sveta

Qatar Airways sa chce takýmto spôsobom poďakovať zdravotníkom za ich hrdinskú prácu a nasadenie, ktoré denne preukazujú pri boji s novým koronavírusom. Odovzdávanie bezplatných leteniek odštartovalo 11. mája o 23:00 a platí do 18. mája 23:59. O túto exkluzívnu ponuku sa môžu uchádzať aj slovenskí zdravotníci. Na tejto webovej adrese je potrebné vyplniť formulár, vďaka ktorému uchádzač obdrží promo kód, za ktorých si letenku „zakúpi“. Promo kód sa bude udeľovať podľa pravidla – kto skôr príde, ten skôr berie. 

Nárok na letenky zadarmo budú mať zdravotnícki pracovníci z ktorejkoľvek krajiny na svete. S cieľom zabezpečiť spravodlivý a transparentný postup vybavovania žiadostí, dostane denne každá krajina len určitý počet leteniek. Ten bude závisieť od počtu obyvateľov krajiny. Letenky budú následne prerozdelené v rámci sedemdňového obdobie od 11. do 18. mája. 

* 💉💉💉 Kto: Doktori, zdravotnici, zdravotne sestry (bratia), zachranari, farmaceuti, laboranti a klinicki vyskumnici*…

Gepostet von Martin Hanzel am Montag, 11. Mai 2020

Zdravotnícki pracovníci, ktorí dostanú propagačný kód, si môžu rezervovať až dve bezplatné spiatočné letenky od Qatar Airways a to v ekonomickej triede. Jednu letenku pre seba a druhú pre svojho spoločníka. Zaletieť si budú môcť kamkoľvek v rámci globálnej site leteckej spoločnosti. Vycestovať budú môcť od 26. novembra do 10. decembra 2020. 

Generálny riaditeľ skupiny Qatar Airways, Akbar Al Baker, uviedol: „My v spoločnosti Qatar Airways sme nesmierne vďační za odhodlanie a tvrdú prácu zdravotníckych pracovníkov z celého sveta, ktorí sa starajú o ľudí v týchto časoch neistoty. Ich hrdinský prejav láskavosti, odhodlania a profesionality zachránil stovky tisíc životov po celom svete. Teraz sme na rade, aby sme niečo vrátili tým, ktorí sa nachádzajú v prvej línii zdravotnej starostlivosti. Dúfame, že naša malá ponuka bezplatného spiatočného letu im umožní vychutnať si zaslúženú dovolenku, navštíviť rodinu a priateľov, pretože cestovné obmedzenia sa začínajú zmierňovať. “

O letenky zadarmo sa môžu uchádzať ľudia s týmito povolaniami: lekár, zdravotná sestra, zdravotník, farmaceut, laboratórny technik a klinický výskumník. Na letisku v mieste odbavenia je nutné predložiť identifikačné číslo zamestnávateľa.

Spoločnosť Qatar Airways prezradila, že do konca mája plánuje obnovenie letov do 52 destinácií, v júni by už malo ísť o 80 destinácií. Letecká spoločnosť Qatar Airways bola v roku 2019 ocenená cenou World Airline Awards, ktorú spravuje Skytrax. Získala tak titul  „Najlepšia letecká spoločnosť na svete“.

Zdroj: qatarairways.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech